PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Czy warto zainwestować w dystrybutory wody?

Coraz więcej miejsc użyteczności publicznej jest wyposażonych w dystrybutory wody, dzięki czemu społeczeństwo ma stały i swobodny dostęp do czystej wody pitnej. Taki dystrybutor wody możemy spotkać w urzędzie, w biurze, a nawet w gospodarstwie domowym. Liczba z roku na rok wzrasta, a zainteresowanie na rynku polskim jest coraz wyższe. Przeanalizujmy rodzaje dystrybutorów wody i sprawdźmy czy faktycznie warto w nie inwestować

Jak już wspomnieliśmy na rynku możemy spotkać się z kilkoma rodzajami dystrybutorów wody. W zależności od indywidualnych preferencji klienta możemy wyróżnić dystrybutory butlowe oraz dystrybutory bezbutlowe, a także dystrybutory wody gazowanej. Obecnie w Polsce wiele firm zajmuje się sprzedażą i montażem takich urządzeń, nie tylko w miejscach publicznych, ale również w indywidualnych gospodarstwach domowych. Dystrybutory wody są dostępne z możliwością wykupienia na własność bądź ich wydzierżawienia na czas określony. 

Najważniejsze zalety, jakie posiadają dystrybutory, to ekonomia oraz ekologia takiego rozwiązania, ponieważ nie zajmują one zbyt wiele miejsca, przy czym są wyjątkowo wygodne i dostarczają szczególnie w miejscach publicznych dostęp do wody pitnej. 

Co to są dystrybutory butlowe? 

Jednym z dostępnych dystrybutorów wody są dystrybutory butlowe, również reklamowane w telewizji jako wyjątkowo alternatywa dla butelkowanej wody gazowanej i niegazowanej, która sprzedawana jest w sklepach. Zaletą dystrybutora butlowego jest jego duża pojemność, taki galon może pomieścić nawet 20 l wody źródlanej, co w porównaniu z plastikową butelką litrową bądź półtora litrową, daje dwudziestokrotnie większą ilość wody w jednej butelce. Dodatkowo galony są wymienne, gdy skończy się w nich woda, wystarczy zawiesić dystrybutora w celu napełnienia bądź wymienić je na pełne golony z wodą mineralną. Z tego wynika że woda z dystrybutora jest o wiele tańsza, a także korzystając z tego rodzaju źródła wody mineralnej, stawiamy na ekologię i ochronę środowiska.

Co to są dystrybutory bezbutlowe? 

Kolejnym rodzajem dystrybutorów są dystrybutory bezbutowe, których działanie można porównać do działania filtrów wodnych. Cały mechanizm polega na przepuszczaniu wody przez odpowiednią ilość filtrów mechanicznych, węglowych oraz przez specjalistyczną membranę osmotyczną. Za pomocą dystrybutorów bezbutlowych doskonały sposób oczyszczane jest woda z wodociągów, przez co usuwane są z niej wszelkie zanieczyszczenia oraz metale ciężkie. Jeżeli chcemy wyposażyć się dystrybutory bezbutlowe, możemy poszukać również dystrybutorów z wodą gazowaną, a ich główną zaletą jest fakt, że nie musimy ponosić dodatkowych kosztów zakupu oraz przewozu zużytej butli na wymianę. 

Gdzie najlepiej sprawdzają się dystrybutory wody? 

Jak już wspomnieliśmy, dystrybutory wody doskonale sprawdzają się we wszystkich budynkach użyteczności publicznej, należą do nich szpitale, urzędy, szkoły oraz biurowce, coraz częściej można je także spotkać w prywatnych domach.

Artykuł sponsorowany, 10 luty 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu