PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Dezynfekcja pomieszczeń – metody

Warto przeprowadzać regularną profesjonalną dezynfekcję pomieszczeń w domu lub mieszkaniu, szczególnie w sezonie grypowym.

Dezynfekcja pomieszczeń – w domu, miejsca pracy, publicznych itp. – może zostać wykonana kilkoma sposobami.

Ozonowanie

Bardzo popularny sposób na pozbycie się zarazków z miejsc, w których przebywamy najczęściej. Ozonowanie polega w tym przypadku na rozpyleniu ozonu w odpowiednim stężeniu, oczywiście nie za wysokim. Owszem, duża ilość ozonu z pewnością zabije wszelkie zarazki, ale przy okazji może również zniszczyć urządzenia elektroniczne, sprzęty codziennego użytku, a nawet niektóre instalacje. Poza tym ozon, który nie uległ rozpadowi, jest toksyczny zarówno dla szkodliwych mikroorganizmów, ale również dla ludzi. Dlatego jeżeli decydujemy się na dezynfekcję pomieszczenia poprzez ozonowanie, warto zlecić wykonanie tej operacji specjalistom mającym wiedzę o tym, jak postępować z ozonem w zamkniętych wnętrzach.

Woda wysokoozonowana

Wodza z rozpuszczonym w niej ozonem, używana chociażby do dezynfekcji powierzchni płaskich w szpitalnych salach. Środek tani, dość skuteczny, ale przeznaczony głównie do materiałów, które nie ulegną korozji pod wpływem ozonu.

Metoda opryskowa

Jak łatwo się domyślić, metoda opryskowa polega na rozpyleniu roztworu zawierającego preparat biobójczy na dezynfekowaną powierzchnię z pomocą specjalnego opryskiwacza. Jest to stosunkowo skuteczny sposób na pozbycie się zarazków. Zdarza się jednak, że należy odczekać nawet kilkanaście godzin, aby móc ponownie korzystać ze zdezynfekowanego pomieszczenia.

Zamgławianie ULV

Preparat bakteriobójczy jest rozpuszczony w cieczy, która następnie przyjmuje postać gęstej i chłodnej mgiełki składającej się z milionów niezwykle drobnych kropelek. Taka mgiełka może swobodnie docierać do trudno dostępnych powierzchni, a następnie osiadać na nich i odparowywać, pozostawiając wyłącznie bardzo drobne cząsteczki preparatu odpowiedzialnego bakteriobójczego.

Dezynfekcja pomieszczeń jako działanie profilaktyczne

Dezynfekcję pomieszczeń mieszkalnych czy użytku publicznego zazwyczaj traktuje się jako operację mającą na celu usunięcie skutków choroby lub skażenia, które wystąpiły wcześniej. Oczywiście jest to jak najbardziej słuszna postawa – korzyści płynące z takiego rozwiązania są oczywiste. Tym niemniej coraz częściej można się spotkać z profesjonalną dezynfekcją przeprowadzaną profilaktycznie – nie w reakcji na chorobę lub epidemię, lecz przed nimi, w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzenienia się potencjalnej choroby.

Dzieje się tak nie tylko ze względu na rosnącą świadomość zagrożeń płynących z niekontrolowanego rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, lecz także z czysto materialnych powodów – po prostu tego rodzaju usługi są obecnie zdecydowanie łatwiej dostępne, niż jeszcze kilka lat temu. Nic zatem dziwnego, że profesjonalna dezynfekcja pomieszczeń zdobywa sobie coraz większą popularność – to doskonały sposób na to, aby zachować rodzinę czy współpracowników w jak najlepszym zdrowiu przez możliwie długi czas.

Artykuł sponsorowany, 26 październik 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Radomska Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu