PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Dobry materac we Wrocławiu – jak dobrać odpowiedni?

Dobrze dobrany materac pozwoli Ci cieszyć się komfortowym wypoczynkiem. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, by dokonać odpowiedniego wyboru.

Dopasuj twardość materaca

Czy Twoja waga może mieć wpływ na wybór materaca? Oczywiście! I to niebagatelny. Od niej zależy, na jaką twardość materaca powinieneś się zdecydować. Ten parametr ma ogromny wpływ na komfort Twojego odpoczynku. 

Materac powinien być tak dopasowany, byś się w nim nie zapadał. Nie może również być tak, że pod naporem Twojej wagi, podłoże ani drgnie. W pierwszym przypadku materac będzie zbyt miękki, a w drugim zbyt twardy. Jak zatem powinien się zachowywać, gdy się na nim położysz? Idealnie, jeśli odczujesz wówczas, że lekko się w nim zanurzasz.

dopasuj-twardosc-materaca

Rekomendowani producenci materacy stopień twardości oznaczają symbolem H z odpowiednim numerem. Do wyboru masz cztery stopnie twardości: od H1, który oznacza materac miękki, przez H2, który oznacza materac średnio miękki i H3, który oznacza materac twardy, aż po H4, który oznacza materac bardzo twardy. Każdy stopień twardości przypisany jest do wagi użytkownika. Warto też zwrócić uwagę na strefy twardości. Najlepiej, jeśli będzie ich od 5 do 7. Sprawią, że konkretne partie ciała będą idealnie podparte podczas snu.

Jeżeli ważysz 60 kg lub mniej, zdecyduj się na materac miękki. Jeśli Twoja waga mieści się w przedziale od 60 kg do 80 kg, postaw na materac średni. W przypadku gdy ważysz od 80 kg do 100 kg, kup materac twardy. A jeżeli Twoja masa ciała przekracza 100 kg, skorzystaj z oferty materacy bardzo twardych. Sprawdź materace w sklepie materacewroclaw.eu i dobierz odpowiedni stopień twardości do swoich potrzeb.

Zwróć uwagę na rozmiar materaca

Rozmiar materaca to kolejny parametr, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru. Od niego również będzie zależał poziom komfortu Twojego wypoczynku. Przede wszystkim zwróć uwagę na długość. Materac powinien być o minimum 20 cm dłuższy od Twojego ciała. Szerokość z kolei będzie zależała głównie od tego, czy śpisz sam, czy też z kimś. 

W ofertach producentów spotkać można najczęściej standardowe wymiary materacy. Pojedyncze, dedykowane dzieciom i młodzieży mają najczęściej 80 cm x 200 cm lub 90 cm x 200 cm. Jednoosobowe materace dla dorosłych mają najczęściej 120 cm x 200 cm, w porywach do 140 cm x 200 cm. Dwuosobowe zaczynają się od 140 cm x 200 cm i kończą na 200 cm x 200 cm. Pomiędzy nimi są najczęściej te o popularnych wymiarach 160 cm x 200 cm i 180 cm x 200 cm.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet bez dzielenia łóżka z partnerem czy partnerką zdecydować się na królewski wypoczynek na ogromnym materacu. Jeśli pozwala Ci na to miejsce w sypialni, bez problemu możesz rozważyć taki zakup. Sprawdź materace w sklepie materacegdansk.eu i dobierz odpowiedni rozmiar do swoich potrzeb.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze materaca?

Poza wspomnianą twardością dostosowaną do wagi i rozmiarem dostosowanym do wzrostu, wybierając materac warto wziąć pod uwagę również swój stan zdrowia. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy borykasz się z nabytymi lub wrodzonymi bólami w którymś odcinku kręgosłupa.

Wybierz materac od wiarygodnego producenta (np. Hilding), który nie tylko cieszy się renomą wśród użytkowników, ale również oferuje na swoje produkty gwarancję, a jakość wykorzystanych przez niego do produkcji komponentów potwierdzona jest certyfikatami.

Mamy nadzieję, że z pomocą naszego krótkiego poradnika znajdziesz najlepszy do siebie materac, który zapewni Ci zdrowy oraz komfortowy wypoczynek po każdym dniu.

Artykuł sponsorowany, 23 marzec 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu