PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Domowe sposoby na kaszel

Najlepsze domowe sposoby na kaszel, które przyniosą ci natychmiastową ulgę. Kaszel jest powszechną czynnością odruchową, która występuje, gdy śluz spływa w dół. Aby jak najlepiej leczyć kaszel, musisz najpierw sprawdzić, czy jest on suchy czy mokry.

Nawet niewielki kaszel może sprawić, że twoje życie stanie w miejscu, ale wiedz, że zmiana pogody nie jest jedynym powodem. Kaszel jest powszechnym odruchem, który pojawia się, gdy śluz lub obce substancje drażniące spływają po tylnej ścianie gardła. Kiedy tylko zaczynamy cierpieć z powodu swędzenia gardła, zaczynamy szukać popularnych domowych sposobów na kaszel lub tradycyjnych szybkich sposobów na złagodzenie objawów kaszlu.

Kaszel suchy czy mokry

Aby jak najskuteczniej leczyć kaszel, musisz najpierw ustalić, czy jest to kaszel suchy czy produktywny. Kaszel suchy może być spowodowany zapaleniem tchawicy lub podrażnieniem gardła. Kaszel mokry jest wynikiem obecności śluzu lub innego płynu w drogach oddechowych i zazwyczaj jest objawem choroby układu oddechowego, takiej jak zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok lub gruźlica. https://esomed.pl/kaszel-u-dziecka-na-co-moze-wskazywac/

Mleko z kurkumą

Dwa razy dziennie wypij szklankę mleka z 1/2 łyżeczki kurkumy w celu oczyszczenia gardła. Innym domowym sposobem na uporczywy kaszel jest dodanie czosnku do powyższej mieszanki. Po prostu zagotuj ząbek czosnku w mleku, a następnie dodaj do niego szczyptę kurkumy. Ten napój jest idealnym środkiem na kaszel, ponieważ pomaga w leczeniu i łagodzeniu gardła. Możesz nawet dodać imbir zamiast czosnku - oba działają równie dobrze. Płucz gardło wodą z kurkumy kilka razy dziennie, aby uzyskać ulgę od ciągłego kaszlu.

Czarny pieprz

Na mokry kaszel najprostszym domowym lekarstwem jest czarny pieprz. Wymieszaj 1/2 łyżeczki czarnego pieprzu z masłem klarowanym i spożywaj na pełny żołądek. Właściwości rozgrzewające pomagają w usuwaniu zatorów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, spożywaj tę miksturę co najmniej dwa do trzech razy dziennie.

Sok z granatów dla dzieci

Wypij mieszankę: 1/2 szklanki soku z granatu i szczypty sproszkowanego imbiru. Sok z granatu ma łagodny wpływ na gardło, a imbir działa rozgrzewająco. Granat jest również bogaty w witaminę A i C, które wzmacniają odporność. Możesz nawet zastąpić imbir czarnym pieprzem.

Herbata z przyprawami

Ciepła filiżanka herbaty z przyprawami to świetny sposób na pozbycie się kaszlu w naturalny sposób. Dodaj 1/2 łyżeczki sproszkowanego imbiru, szczyptę cynamonu i kilka goździków. Wszystkie trzy przyprawy są znane z tego, że leczą Cię od wewnątrz. Te rozgrzewające przyprawy delikatnie zmniejszają zatory i flegmę w płucach, a także pomagają osuszyć katar. esomed.pl
Kaszel zwykle nasila się w nocy, podczas snu. Dzieje się tak, ponieważ śluz ma tendencję do spływania z nosa do gardła, kiedy się kładziesz. Możesz sobie z tym poradzić, trzymając głowę w wyższej pozycji. Zmniejszy to kaszel i pomoże ci lepiej spać.

Artykuł sponsorowany, 27 luty 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu