PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Florystyka – od czego zacząć naukę bukieciarstwa?

Praca z roślinami może sprawiać ogromną radość – i wcale nie musi być tylko hobby uprawianym po godzinach. Część osób decyduje się na zawodowe układanie bukietów, wiązanek, prowadzenie kwiaciarni czy doradzanie architektom w kwestii projektowania kompozycji roślinnych dla firm i klientów indywidualnych. Potrzebną wiedzę i umiejętności można zdobyć na kierunku Florystyka.

Florystyka – szkoła policealna czy kurs florystyczny?

Jak zostać florystą? Teoretycznie możliwości jest sporo. Niektóre osoby decydują się na przykład na samodzielne zdobywanie potrzebnych umiejętności, oglądając dostępne w internecie nagrania i czytając mnóstwo branżowej literatury. Inne biorą udział w okazjonalnych warsztatach, które mają pomóc w zdobyciu podstawowych umiejętności z zakresu układania bukietów. Najczęściej jednak osoby, które faktycznie chcą zgłębić sztukę tworzenia kompozycji roślinnych wybierają kurs lub naukę w szkole policealnej. Kierunek Florysta jest na przykład dostępny w ofercie szkoły policealnej Żak – a jego absolwent posiada kwalifikacje do wykonywania kompozycji florystycznych. Ogromną zaletą kształcenia w szkole policealnej jest fakt, że słuchacze nie tylko zdobywają potrzebne umiejętności praktyczne, ale też – wiedzę teoretyczną, która umożliwia im później tworzenie spójnych, zachwycających i dopracowanych kompozycji. 

Czego można nauczyć się na kierunku Florysta w szkole Żak?

Osoby, które zdecydują się na naukę na kierunku Florysta w Żaku poznają podstawy kulturowe florystyki, dowiedzą się więcej o artystycznych środkach wyrazu, nauczą się podstaw materiałoznawstwa florystycznego, a ponadto – wykonają pod okiem profesjonalistów swoje pierwsze kompozycje florystyczne dopasowane do konkretnych okazji. Dodatkowo, co bardzo istotne, uczestnicy zajęć zostaną również przygotowani do założenia i wykonywania działalności gospodarczej. To niezwykle przydatna wiedza, ponieważ na ogół floryści decydują się właśnie na prowadzenie własnej firmy. Ponadto przyszli floryści uczą się też, jak sprzedawać i reklamować swoje usługi. 


 

Nauka na kierunku Florysta w szkole Żak trwa rok. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, dzięki czemu uczestnicy kierunku mogą bez przeszkód pracować zawodowo na pełen etat, a jednocześnie – zdobywać wiedzę i umiejętności w szkole policealnej. 

Warto też dodać, że w trakcie nauki uczestnicy mają okazję zdobyć dwa certyfikaty – Planowanie i przygotowywanie kompozycji ślubnych oraz Planowanie i przygotowywanie florystycznych dekoracji wnętrz. 


 

Po zakończeniu nauki floryści mogą znaleźć pracę w kwiaciarniach, biurach projektowych, firmach i szkółkach ogrodniczych, ale też w magazynach wnętrzarskich czy domach weselnych. Alternatywą jest założenie własnej działalności i świadczenie różnych usług florystycznych pod swoim nazwiskiem. 


 


 

Artykuł sponsorowany, 16 listopad 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu