PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Gdzie mieszka opiekunka pracująca w Niemczech?

Kiedy planujesz pierwszy wyjazd do pracy w opiece w Niemczech, w głowie pojawia Ci się sporo pytań. Zastanawiasz się między innymi, gdzie będziesz mieszkać. Umowa zawierana z rodziną podopiecznego (za pośrednictwem agencji) zakłada przebywanie na co dzień blisko seniora. Nie oznacza to jednak, że nie będziesz mieć własnej, prywatnej przestrzeni. Co zastaniesz na miejscu? W dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

Praca w niemieckiej opiece a warunki mieszkaniowe

O tym, w jakich warunkach mieszkaniowych żyje Twój przyszły podopieczny, poinformuje Cię agencja opiekunek osób starszych. Zwróć uwagę na to, czy jej przedstawiciel podaje Ci szczegółowe dane. Jeżeli wyraźnie unika odpowiedzi na konkretne pytania, powinno to budzić niepokój. Dobra agencja posiada wszelkie potrzebne informacje na temat zakwaterowania opiekunki w Niemczech i chętnie się z nimi dzieli. W Veritas dowiesz się na przykład:

  • w jakiej miejscowości będziesz mieszkać,
  • czy senior posiada mieszkanie, czy dom z ogrodem,
  • jakie wyposażenie będziesz mieć w swoim pokoju.

Każda opiekunka, która współpracuje z godną zaufania agencją, może być pewna, że na szteli otrzyma własny pokój. Mimo że mieszkasz wspólnie z seniorem, to jesteś w pracy. Potrzebujesz własnej przestrzeni i prywatności, pokoju, w którym położysz swoje rzeczy i ustawisz ramkę ze zdjęciem bliskich. Oczywiście zakwaterowanie, a także wyżywienie jest bezpłatne: wszystkie koszty pokrywa pracodawca. To, co zarobisz, jest więc w całości Twoje.

Dodatkowe udogodnienia dla opiekunki w Niemczech

Pamiętaj, że oferty pracy w niemieckiej opiece są różne. Niektórzy pracodawcy oferują pokój z osobną łazienką, inni oferują łazienkę dla gości, ale za to w pokoju jest telewizor. W większości mieszkań i domów jest nieograniczony dostęp do Internetu – ale dobrze o to dopytać w agencji. Dobra firma dokładnie sprawdzi, co czeka na Ciebie na miejscu zlecenia. Warto też wspomnieć o tym, że masz dostęp do kuchni w domu i możesz przygotowywać sobie posiłki z tego, co znajduje się w szafkach i lodówce. Zdarza się, że do Twoich obowiązków należy gotowanie dla podopiecznego, ale o tym dowiesz się dużo wcześniej, czytając ogłoszenie.

Pytania, które nurtują opiekunkę

Wiele opiekunek pracujących w Niemczech zastanawia się, czy może samodzielnie wynająć mieszkanie. Praca w opiece jednak jest specyficzna i wymaga ciągłej obecności i gotowości do pomocy seniorowi. Mieszkanie osobno nie jest więc możliwe. Masz za to prawo do chwili dla siebie w ciągu dnia. Przeznacz ją na to, co daje Ci radość i pozwala odpocząć.

Jeśli w trakcie procesu rekrutacyjnego przyjdą Ci do głowy jakieś pytania, nie bój się ich zadawać. W dniu wyjazdu powinnaś mieć pewność, że wszystkie Twoje wątpliwości zostały wyjaśnione. Wtedy spokojnie będziesz mogła rozpocząć pracę w opiece w Niemczech.

Sprawdź szczegóły na stronie Opieka Niemcy

Artykuł sponsorowany, 21 styczeń 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu