PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Gdzie szukać najkorzystniejszego ubezpieczenia OC/AC dla auta?

Ubezpieczenie OC to jedno z obowiązkowych ubezpieczeń, jakie trzeba wykupić, jeśli posiadasz swój samochód zarejestrowany na Twoje nazwisko. Jest to bardzo istotna sprawa, ponieważ to ubezpieczenie chroni Ciebie, jak i osoby, które mogą ucierpieć w wypadku czy w kolizji. Nic więc dziwnego, że mowa tutaj o ubezpieczeniach obowiązkowych. Gdzie jednak szukać tego najlepszego ubezpieczenia? Gdzie wykupić najkorzystniejsze OC i AC?

Ubezpieczenia OC AC - czym różnią się te dwie polisy?

Ubezpieczenie OC, jak i AC to ubezpieczenia komunikacyjne. Jednak pomiędzy nimi jest spora różnica. Główną różnicą jest fakt, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, zaś AC dobrowolne. Co więcej, zakres ubezpieczenia OC jest ściśle regulowany ustawą. Prawo nakłada minimalne sumy gwarancyjne, jakie musi zaoferować klientowi ubezpieczyciel.  Określa także, co obejmuje ochrona ubezpieczyciela. Z kolei w przypadku ubezpieczenia AutoCasco - to agencja ubezpieczeniowa oferuje różne pakiety, a zadaniem klienta jest wybrać dla siebie ten odpowiedni. 

Posiadanie ubezpieczenia OC jest obowiązkowe, z kolei ubezpieczenie AC nie jest. W sytuacji, kiedy kierowca ubezpieczenie samochodu kompletnie zignorował naraża siebie na wysokie kary w formie mandatu, a w sytuacji kraksy czy wypadku jest zobowiązany do pokrycia wszelkich szkód z własnej kieszeni.

Wysokość sum w ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym w przypadku ubezpieczenia OC jest regulowana ustawowo. Obecnie wynosi ona 1,05 mln euro dla szkód majątkowych oraz 5,21 mln euro dla szkód osobowych. Jeśli chodzi zaś o AC, suma wynosi zazwyczaj tyle, na ile został wyceniony konkretny pojazd.

Zakres ochrony OC to również różnica w porównaniu z AC. Jeśli chodzi o ubezpieczenie obowiązkowe, mamy tutaj do czynienia z odszkodowaniem wypłacanym w momencie, kiedy kierowca powoduje szkody majątkowe, a także osobowe. Zaś w przypadku AC, odszkodowanie otrzyma kierowca, który sam poniósł szkody majątkowe.

Czy opłaca się zakup ubezpieczenia AC?

Trzeba wiedzieć, że OC i AC nie idą w parze. Tak naprawdę decyzja o AC to kwestia tylko i wyłącznie naszych osobistych wyborów. AC jest w pełni dobrowolne, jednak przyda się, jeśli Twój samochód jest bardzo drogi, a co za tym idzie - podatny na zmysł złodziei. Autocasco zostanie wypłacone w sytuacji, kiedy Twój samochód zostanie skradziony, kiedy zniszczą go żywioły, np. gradobicie, kiedy zostanie uszkodzony przez osoby trzecie lub przez siły natury.

Gdzie szukać najlepszy ofert ubezpieczeniowych?

Zakupiłeś niedawno nowy samochód i szukasz dla siebie najlepszej polisy OC i AC? Z pewnością przyda Ci się kalkulator ubezpieczeń OC. W takim kalkulatorze obliczysz wysokość składki ubezpieczenia OC. Kalkulator OC weźmie pod uwagę rocznik samochodu, model, a także fakt, ile lat posiadasz prawo jazdy i ile lat jeździsz bez żadnych szkód drogowych na koncie. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej możesz wykupić w jednym miejscu razem z ubezpieczeniem AC. Szukając dobrego ubezpieczenia samochodu warto zwrócić uwagę na internetowe rankingi, które co miesiąc ulegają zmianie, podobnie jak zmieniają się oferty agencji ubezpieczeniowych. Warto wiedzieć, że cena składki Autocasco zależy od parametrów samochodu, danych kierowcy, a także tego, jaki zakres ochrony oczekuje klient. Jeśli ma być to najwyższy pakiet ochrony, wtedy ubezpieczenie będzie droższe. Jeśli chcesz zasięgnąć więcej cennych informacji odnośnie ubezpieczeń samochodowych, koniecznie sprawdź je na stronie Ubezpieczenie 24. Tam też możesz znaleźć dla siebie najkorzystniejsze ubezpieczenie, jakiego szukasz od dawna!

 

Artykuł sponsorowany, 23 styczeń 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu