PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jak często używać szamponu do włosów?

Mycie włosów to element pielęgnacji, o którym nie zapominamy. Najczęściej wykonujemy go mimochodem – podczas prysznica bądź kąpieli. Jednak warto zwrócić uwagę na częstotliwość sięgania po szampon do włosów i wykonywania tego zabiegu. Nasze pasma i skóra głowy mogą mieć różne potrzeby, dlatego nawet to, jak często decydujemy się na oczyszczanie, ma tutaj znaczenie.

 

Czy szampon do włosów jest niezbędny?

Jednym z podstawowych kosmetyków, którego używamy w przypadku pielęgnacji skóry głowy, jest szampon. Trudno zastąpić go innym produktem. Mydło czy żel pod prysznic nie są przeznaczone do mycia obszaru o tak dużym stopniu owłosienia. Produkt ten jest nam niezbędny i powinien znaleźć się w każdej łazience. Klienci mogą jednak wybierać spośród różnych jego wariantów. Popularny jest między innymi szampon do włosów od Garnier, który występuje zarówno w postaci płynnej, jak i w kostce. Szeroki wybór to duże możliwości i ogromna szansa, że znajdziemy kosmetyk idealny. 

 

Jak często sięgać po szampon do włosów?

Często zadawane pytanie dotyczy tego, jak często powinniśmy myć nasze włosy. Są osoby, które proces ten powtarzają codziennie, jednak wielu specjalistów zauważa, że nie do końca jest to dobre dla naszej skóry głowy. Powodem takiej częstotliwości mycia jest zapewne fakt, że włosy mocno się przetłuszczają. Tymczasem to właśnie tak częste traktowanie ich silnymi detergentami powoduje, że na skalpie gromadzi się jeszcze więcej łoju. Jakie jest na to lekarstwo? Przede wszystkim warto spróbować mycia co około 3 dni. Szybko może się okazać, że skóra głowy doskonale toleruje taką przerwę. Bariera hydrolipidowa zostanie wzmocniona, jeżeli zastosujemy delikatniejsze kosmetyki myjące. 

Jeżeli nie wiemy, jak wybrać dobrej jakości szampon do włosów, który spełni większość naszych oczekiwań, a może nawet i wszystkie, to powinniśmy udać się do specjalisty, czyli w tym przypadku trychologa. Wskaże nam, na jakie substancje powinniśmy zwracać szczególną uwagę, a których lepiej jest unikać, ponieważ mogą powodować podrażnienia. 

Najlepszy szampon do włosów – co powinno go wyróżniać?

Dobry szampon do włosów będzie miał przede wszystkim bogaty skład. To substancje aktywne odpowiedzialne są za działanie tego kosmetyku. Im jest ich więcej, tym lepsze jest działanie. Warto też sprawdzić, czy zastosowane składniki wskazują na to, że jest to szampon delikatny i przeznaczony do codziennego stosowania, czy może wersja mocniej oczyszczająca, a nawet złuszczająca (z enzymami lub drobinkami). 

Ważne także, aby kosmetyk dobrze się pienił, dzięki czemu łatwiej będzie rozprowadzić go na skalpie oraz włosach. Podczas zmywania również nie powinien stwarzać problemów, gdyż resztki produktu, które będą systematycznie osadzały się na skalpie, mogą prowadzić do zatykania ujść kanalików łojowych. Zapach to kwestia w pełni indywidualna, ale nawet pod tym względem konsument ma naprawdę szeroki wybór.

Szampon do włosów a jego aplikacja

W stosowaniu szamponu istotną rolę odgrywa jego poprawne aplikowanie. Okazuje się, że dużo osób nie do końca wie, jak używać go w odpowiedni sposób, aby jednocześnie nie podrażniać skóry głowy i nie niszczyć samych włosów. Produktem tym można rozpoczynać proces mycia, ale nie jest to konieczne. Osoby, których fryzura układa się w fale lub loki, docenią pielęgnację, w której na początku zostanie zaaplikowana odżywka. To tak zwana metoda mycia OMO. Dopiero następnym kosmetykiem jest szampon do włosów, a na koniec ponownie sięgamy po odżywkę. 

Jednak przy rozprowadzaniu szamponu musimy uważać z jego ilością. Im więcej, tym trudniejsze okaże się jego zmywanie. Nie chcemy natomiast pozostawić resztek preparatu na pasmach czy skalpie, ponieważ zadziała to na naszą niekorzyść. 

Podczas rozprowadzania piany na głowie warto zwrócić uwagę na to, czy wykonywane ruchy nie są zbyt agresywne. Nie możemy nadmiernie pocierać opuszkami palców o skórę, ponieważ prowadzi to do podrażnień. Masaż powinien być bardzo delikatny. Głównym jego celem jest pozbycie się osiadłych na skalpie zanieczyszczeń, ale też pobudzenie ukrwienia, co przyczyni się do przyspieszenia wzrostu włosów. 

Artykuł sponsorowany, 15 listopad 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu