PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jak często używać żelu do mycia twarzy?

Piękna, sprężysta oraz zdrowa cera jest marzeniem każdej z nas. Bardzo często, by ją uzyskać, decydujemy się na długie i kosztowne pobyty u kosmetyczki. Oczywiście salony kosmetyczne bywają bardzo pomocne, ale wcale nie jesteśmy skazane na ich pomoc, kiedy naszym celem jest zdrowa skóra. Wiele możemy osiągnąć same, pod warunkiem, że używamy odpowiednich kosmetyków, takich jak chociażby żel do mycia twarzy. W jaki sposób wybrać najlepszy i jak często go stosować?

 

Żel do mycia twarzy – co to jest i jak działa?

Żel do mycia twarzy, podobnie jak tonik do twarzy czy płyn micelarny, służą dogłębnemu oczyszczeniu skóry z osadzających się na niej zanieczyszczeń. Nasz organizm ma swój naturalny sposób na oczyszczenie cery, jednakże zdarza się, że bywa on nieskuteczny. Oczywiście jest tutaj mowa o ujściach mieszków włosowych, które często nazywamy porami. W normalnych warunkach sprawiają one, że nasza skóra jest w stanie sama się oczyścić, jednakże pory mogą stać się niedrożne. Dzieje się tak przez nadmiar sebum na skórze lub chociażby przez kontakt z zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. 

Niezależnie od tego, co powoduje zatkane ujścia mieszków włosowych, efekt jest ten sam – pojawiające się wypryski na skórze. Żel do mycia twarzy ma za zadanie wypłukać zanieczyszczenia z naszych porów, w efekcie odżywiając i przywracając naturalne pH naszej skórze.

Żel do mycia twarzy – włącz go do codziennej pielęgnacji!

Czy żel do mycia twarzy to kosmetyk, którego warto używać regularnie? Jak najbardziej! Nie zastąpi on może dogłębnego oczyszczania skóry w salonie kosmetycznym, jednak pozwoli nam osiągnąć zadowalające efekty przy minimum wysiłku. Zdecydowanie warto go używać jako podstawowego narzędzia do oczyszczania twarzy, traktując wizyty u kosmetyczki jako dodatek do zadowalającej rutyny pielęgnacyjnej.

Jak często może być używany żel do mycia twarzy?

Wróćmy więc  do pytania z początku artykułu – jak często możemy stosować żel do mycia twarzy? Najlepiej jest postawić na oczyszczenie naszej skóry twarzy codziennie rano i wieczorem. O poranku oczyścimy swoją twarz po całej nocy pracy gruczołów łojowych produkujących sebum, natomiast wieczorem będziemy mogły oczyścić cerę ze wszystkich zanieczyszczeń, które osiadły na niej w ciągu dnia. W ten sposób szybko osiągniemy zadowalający nas efekt, którym będzie wygładzenie twarzy, zwężenie porów oraz przywrócenie skórze naturalnego pH.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że żel do mycia twarzy nie jest jedynym produktem, którego możemy użyć, by wyczyścić nasze pory z zalegających tam zabrudzeń. Do tego celu można także stosować piankę do mycia twarzy, mleczko czy balsam. Wszystkie te kosmetyki mają swoje wady i zalety oraz powinny być wybierane względem typu naszej cery. Żel do mycia twarzy jest szczególnie polecany osobom, które mają problemy z cerą przetłuszczającą się. Jeśli Twoja cera do takich nie należy, możesz pomyśleć o delikatnej piance. Wszystkie te produkty znajdziemy na oficjalnej stronie marki https://www.lorealparis.pl. Tylko używanie sprawdzonych kosmetyków da nam pewność, że nasza skóra odzyska swoją naturalną sprężystość i blask.

Artykuł sponsorowany, 04 listopad 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu