PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jak dostosować duże biuro dla wielu pracowników?

Klasyczne biuro to miejsce, w którym wykonuje się przede wszystkim prace umysłowe, a stanowiskiem do ich wykonywania są biurka lub stoły z krzesłami i fotelami. Jednak klasyczne biura coraz częściej odchodzą do lamusa i zastępowane są biurami nowoczesnymi, gdzie króluje przestrzeń, a zamiast ciasnych pokoików pracownicy mają do dyspozycji tak zwane open roomy. W praktyce oznacza to, że w jednym, ale bardzo dużym, otwartym i przestronnym pomieszczeniu pracuje nawet kilkadziesiąt osób. Dlatego ważne jest, aby takie biuro odpowiednio dostosować i zapewnić komfortowe warunki do pracy.

Odpowiedni podział przestrzeni

Podstawą jest wydzielenie miejsca na osobne stanowiska pracy. Jeśli są to biurka z komputerami, powinny być chociaż prowizorycznie przedzielone ściankami działowymi zapewniającymi więcej swobody, prywatności i komfortu. Jeśli ścianek nie ma, a biurka są połączone długim blatem, rozwiązaniem koniecznym będzie klarowne wydzielenie na nim przestrzeni dla każdego pracownika, aby siedzący obok siebie nie przeszkadzali sobie wzajemnie.

Niwelacja zbędnego hałasu

Przy stosowaniu ścianek działowych warto zainteresować się rozwiązaniami kompleksowymi. Jednym z nich są ścianki, które nie tylko wygradzają, ale również wyciszają hałas dobiegający z zewnątrz. Taka opcja jest wręcz niezastąpiona w call center, ale też w open roomach biurowych, gdzie prowadzi się dużo rozmów telefonicznych lub osobistych z klientami. Banki, sale obsługi klienta, nawet zwykłe redakcje prasowe z pewnością odnajdą plusy w takich rozwiązaniach, a ich pracownicy docenią płynące z tego korzyści. Ergonomia wyciszonych stanowisk pracy jest bowiem kluczowa dla wydajności, zaangażowania oraz kondycji pracownika. Tam, gdzie hałasu jest za dużo, tam szybciej zaczyna odczuwać zmęczenie, stres, drażliwość, a jego efektywność znacznie spada.

Dopasowane meble

Kluczowym elementem okazują się też dobrze dopasowane meble biurowe w www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf. Ze szczególnym wskazaniem na ergonomiczne fotele i krzesła, które najbardziej odpowiadają za komfort pracy i biorą duży udział w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia fizycznych kontuzji i dolegliwości. Dopasowane krzesło biurowe, które pracownik może sam swobodnie regulować, pomaga w zachowaniu mu właściwej pozycji przy biurku i tym samym odciąża kręgosłup. Pomaga się też zrelaksować i odprężyć, daje chwilę odpoczynku zmęczonym mięśniom i w niektórych przypadkach może też wpływać na zmniejszenie stresu i nerwowości, a więc na stan psychiczny pracownika.

Koszty się zwracają

Dla pracodawcy wydatek na dostosowanie biura do zasad ergonomii może wydawać się nieuzasadniony i kompletnie niepotrzebny. Jednak wszystko wskazuje na to, że jest to krok warty realizacji, a ponoszone koszty zwracają się bardzo szybko poprzez zyski płynące ze zwiększonej wydajności pracowników. Pracodawca zaoszczędza przede wszystkim na zwolnieniach swoich podwładnych oraz braku konieczności zatrudniania i wyszkolenia ich zastępców.

Artykuł sponsorowany, 26 listopad 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Radomska Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu