PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jak odzyskać dane z uszkodzonego pendrive?

Pamięć pendrive flash USB jest obecnie najpopularniejszym przenośnym nośnikiem danych. Ma małe rozmiary, które mieszczą w sobie wielką pamięć. Ilość przechowywanych danych w tym malutkim przedmiocie może wynieść nawet kilku terabajtów (to o wiele więcej, niż pamięć w niejednym komputerze!), a technika ciągle idzie do przodu. Ceny pendrive są również zachęcające, dlatego chyba większość z nas posiada w domu choć jedeą taką pamięć. Z racji małych rozmiarów, chowamy je wszędzie — w portfelu, torebce, kieszeni spodni. To również jest przyczyną, że tak często ulegają one mechanicznym uszkodzeniom. To niestety skutkuje często utratą danych. Jednak nie każdy wie, że nawet z uszkodzonego pendrive istnieje szansa na odzyskanie danych pendrive w całości lub chociaż w części (lepszy rydz niż nic). Więc jeśli zdarzy Wam się taki wypadek, a dane na pamięci flash USB są dla was cenne, warto zwrócić się do specjalisty o pomoc. https://afio.pl/odzyskiwanie-danych-z-pendrive-pamieci-flash-usb.html

Od czego zależy powodzenie odzyskania danych na dysku USB?

Odzyskanie danych z pamięci flash USB, w głównej mierze zależy od tego, w jaki sposób pendrive został zniszczony. Uszkodzenie może być różne — zalanie, pęknięcie, sformatowanie, brak zasilania, nieprawidłowe dane w rekordzie rozruchowym lub partycji rozruchowej. Również nieprawidłowe odłączenie dysku od portu, może prowadzić do uszkodzenia danych. 

Najtrudniejszym chyba problemem jest pęknięcie pendrive, ponieważ sukces zależy od miejsca jego złamania, czy pęknięcia. Jeśli nastąpiło ono w kości pamięci, jesteśmy bezsilni. W innych wypadkach warto spróbować odzyskać utracone dane, gdyż istnieje na to szansa. Aby to sprawdzić, warto zanieść pendrive do zakładu odzyskiwania danych, gdzie uzyskamy bezpłatną analizę naszej pamięci przenośnej. 

Jak zapisywane są dane na dysku USB?

Pliki na dysku pendrive są zapisywane w układzie zero-jedynkowym. Dane przechowywane są w komórkach pamięci, które z czasem mogą się wyładować i dane zostaną utracone samoistnie. Dlatego też, jeśli zależy nam na odzysku danych z pendrive USB, nie należy się z tym ociągać, ponieważ laboratorium nie odzyska plików, które się już same usunęły na skutek właśnie wyładowania pamięci. 

Usługa odzyskania danych z pendrive nie jest bardzo kosztowna, dlatego warto z niej skorzystać, jeśli zależy nam na odzyskaniu zawartości uszkodzonego pendrive. 

Czy warto korzystać z darmowych programów do odzyskiwania danych?

Z pewnością przyjdzie ci to na myśl. Jednak nie polecamy korzystania z takich rozwiązań i nie dlatego, że chcemy zarobić. Darmowe programy mają to do siebie, że nie są do końca tożsame z  profesjonalnymi programami do odzyskiwania danych, jakie posiada laboratorium odzyskiwania danych. Każdy poroducent tworzy swoje algorytmy zapisu danych. Co za tym idzie laboratoria pracujące z takimi nośnikami na bierząco mają informocję o nowych rozwiązaniach oraz samodzielnie opracowują struktury zapisu a przy pomyłce i przypadkowym nadpisaniu nośnika danymi szanse na odzsyskanie zawartości spadaja do 0. Dlatego jeśli nie mamy doświadczenia i umiejętności w tej dziedzienie warto zlecić tę pracę profesjonalistom. 

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych usług?

Osoby zajmujące się zawodowo odzyskiwaniem danych z pendrive, czy innych nośników pamięci (dyski SSD, karty SD) posiadają profesjonalne oprogramowanie oraz narzędzia, dzięki któremu za pomocą wielu metod, najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych odzyskują dane. Programy te działają wielopłaszczyznowo, a odzyskiwanie danych jest przeprowadzane bardzo skrupulatnie. Część fizycznych uszkodzeń nośników nie jesteśmy wstanie samodzielnie naprawić bez dedykowanych do tego narzędzi. Pamięci jako układy osadzone na płytkach PCB lub tak jak w przypadku kart SD a w szczególności karty microSD są  układami monolitycznymi. Wymagają dużej precyzji oraz specjalnistycznych narzędzi nieolacalnych do zakupu w perspektywie jednorazowej naprawy. https://afio.pl/odzyskiwanie-danych-z-kart-sd.html

W niektórych przypadkach jedyną metodą jest wymontowanie pamięci z zepsutego pendrive i włożenie jej do specjalnego adaptera. Dlatego odzyskanie danych z pamięci USB warto zlecić profesjonalistom, którzy nie uszkodzą jeszcze bardziej pamięci. Z pewnością, jeśli da się coś odzyskać, zlecając do laboratorium odzysku danych Afio, mamy pewność, że dane odzyskamy. 

Artykuł sponsorowany, 08 kwiecień 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu