PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jak powinna działać firma sprzątająca?

Czystość to warunek współczesnego wizerunku firmy – porządek bowiem jest pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę klient. W niektórych przypadkach higiena bywa również naczelnym elementem bezpieczeństwa pracy, decydując o wymaganiach i odpowiednich procedurach. Jest w końcu źródłem komfortu, zwłaszcza kiedy po ciężkim dniu pracy, zmęczeni wracamy do domu. Nic więc dziwnego, że usługami sprzątającymi zainteresowane są nie tylko jednostki komercyjne, ale także instytucje użyteczności publicznej i osoby fizyczne w zakresie sprzątania mieszkań. Tym bardziej, że zlecenie sprzątania firmie sprzątającej opłaca się bardziej niż zatrudnienie własnych sprzątaczek.

Jak powinna działać firma sprzątająca?

Czystość to warunek współczesnego wizerunku firmy – porządek bowiem jest pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę klient. W niektórych przypadkach higiena bywa również naczelnym elementem bezpieczeństwa pracy, decydując o wymaganiach i odpowiednich procedurach. Jest w końcu źródłem komfortu, zwłaszcza kiedy po ciężkim dniu pracy, zmęczeni wracamy do domu. Nic więc dziwnego, że usługami sprzątającymi zainteresowane są nie tylko jednostki komercyjne, ale także instytucje użyteczności publicznej i osoby fizyczne w zakresie sprzątania mieszkań. Tym bardziej, że zlecenie sprzątania firmie sprzątającej opłaca się bardziej niż zatrudnienie własnych sprzątaczek. Artykuł specjalistów z serwisu hojoclean.pl odpowie na pytanie jak powinna działać firma z branży usług porządkowych i jakimi kryteriami kierować się przy jej wyborze firm z Warszawy i innych miast w województwie mazowieckim?

Wiadro i ścierka już nie wystarczy

Jeszcze do całkiem niedawna zawód osoby sprzątającej był niedoceniany, a sposób jego postrzegania bardzo powierzchowny i zwykle wiązał się z wyobrażeniem, że nie wymaga żadnych kwalifikacji. Zmiany gospodarcze lat 90. ubiegłego wieku i otwarcie granic miały decydujący wpływ na progres w branży chemii gospodarczej oraz usług budowlanych, porządkowych i pielęgnacyjnych. Dotychczasowe zaplecze w postaci wiadra, ścierki lub mopa i tanich środków przestało wystarczać. Dziś o profesjonalizmie firmy sprzątającej świadczy obszerna wiedza z zakresu:

 • zaawansowanych procesów technologicznych i materiałoznawstwa (specjalistyczne urządzenia sprzątające oraz ich obsługa, dedykowane środki czystości i bieżące wskazania producentów)
 • metod czyszczenia, konserwacji i pielęgnacji różnych powierzchni
 • procedur i standardów związanych z utrzymaniem higieny i odpowiednim jej poziomem w placówkach użyteczności publicznej i zakładach produkcji przemysłowej
 • kontakt z klientem i stał współpraca
 • zarządzania jakością na obsługiwanych obiektach

Nie tylko indywidualne podejście

Zanim zdecydujemy się na wybór firmy świadczącej usługi czystości, warto przeanalizować kilka ważnych kwestii z punktu widzenia potrzeb, jakie posiada nasz obiekt, a jakie mogą mieć istotny wpływ na skuteczność i jakość prac podwykonawcy.

 • doświadczenie i opinia – kilkuletnia obecność na rynku jest niezbędna w przypadku dużych klientów, tj. biura, a lista referencyjna obiektów, które dana firma obsłużyła pokazuje możliwość indywidualnego podejścia, co w tej branży jest warunkiem niezbędnym,
 • szkolenia – praktykę powinny wspierać szkolenia zawodowe personelu,
 • zaplecze techniczne, dedykowane środki czystości i możliwości transportowe,
 • certyfikaty usług czystości,
 • procedura reklamacji i polisa OC za działania zwoje i swoich podwykonawców (W artykule na www.pb.pl, Warta podaje, iż 60% sprzedanych polis uwzględniało OC za szkody podwykonawców),
 • ceny.

Kompleksowa obsługa czystości

Dzięki doświadczeniu i wiedzy rynkowej firma sprzątająca ma do zaoferowania znacznie więcej niż przysłowiowe zamiatanie, mycie, wyrzucenie śmieci. Dobrze wie, że nawet podczas codziennego sprzątania biur może nastąpić potrzeba prania wykładzin, mycia okien czy odplamiania tapicerki. Dlatego techniczne zaplecze jest potwierdzeniem profesjonalizmu oraz adaptacji firmy do potrzeb, jakie posiada dzisiejszy rynek. Uzupełnieniem jest oferta usług dodatkowych, tj. złota rączka, sprzątanie po remoncie. Dzięki temu zespół może być przygotowany na każdą sytuację i realizować obsługę kompleksowo. Cenowa wartość takiej współpracy także bywa atrakcyjniejsza niż koszt pojedynczych usług.

Zanim podpiszesz umowę na sprzątanie

Na koniec warto wszystko jeszcze raz skalkulować i biorąc pod uwagę, że brudzić się będzie zawsze, ocenić realne potrzeby obiektu. Nie zawsze bowiem będziemy przygotowani na nieobecność personelu sprzątającego, niedopatrzenia związane z brakiem środków czystości czy awarie spowodowane systematycznymi zaniedbaniami. Nowoczesne i dedykowane rozwiązania, jakie oferuje outsourcing to jednak nie wszystko. Ważna jest kultura organizacji, która decyduje o sukcesie sprzątania. Jego podstawą jest wiedza na temat nieruchomości, którą podwykonawca powinien zdobyć podczas wizji lokalnej i do umowy dołączyć plan prac oraz opis metod wraz z wykazem środków i sprzętu.

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego podwykonawcy nie jest łatwy. Dlatego warto zadbać o każdy detal kontraktu, ponieważ tylko skuteczna strategia pozwala na realny sukces takiej współpracy. 

Artykuł powstał przy współpracy z wyszukiwarką HOJO Clean.

Artykuł sponsorowany, 01 czerwiec 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu