PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jak prawidłowo dbać o sprawność stawów?

Stwierdzenie, że sprawne stawy to szczęśliwe i aktywne życie nie jest przesadą. W końcu to właśnie one zapewniają każdemu z nas możliwość swobodnego poruszania się, dzięki której jesteśmy w stanie realizować swoje pasje. Niestety problemy ze stawami, w tym ich ból, są coraz powszechniejsze i to nie tylko pośród osób starszych. Dotykają one również młode osoby, które bardzo często ignorują dolegliwości. W sumie szacuje się, że w Polsce z wszelkimi przypadłościami obejmującymi stawy jest blisko 7 milionów osób. Natural Pharmaceuticals wraz ze swoimi specjalistami zwraca uwagę na to, że o swoje narządy ruchu powinniśmy bezwzględnie dbać niezależnie od wieku. Tylko wtedy będziemy w stanie z odpowiednim wyprzedzeniem reagować na pojawiające się bóle, a także im zapobiegać. Dlatego też dzisiaj przybliżymy temat dbania o sprawność stawów oraz przedstawimy zmiany, które warto wprowadzić do swojego codziennego życia.

Tryb życia ma znaczenie

Co wpływa najbardziej na nasze stawy? Przede wszystkim nasze nawyki oraz czynności powtarzalne, wykonywane każdego dnia. Mogą one zarówno pomóc, jak i zaszkodzić, dlatego należy zwracać na nie szczególną uwagę. W końcu dbanie o ich kondycję powinno być dla każdego z nas sprawą priorytetową, a co najmniej bardzo ważną. Jak wszystkim nam przypomina Natural Pharmaceuticals, zdrowe stawy to szczęśliwe oraz aktywne życie. To, co jest częścią rutyny wielu osób, a jednocześnie wyjątkowo negatywnie odbija się na stawach to podnoszenie ciężarów oraz siedzenie w zgarbionej pozycji. Nie bez znaczenia jest również przewlekły stres, który zaburza pracę nie tylko aparatu ruchu, ale całego ciała. Wywołuje on długotrwałe napięcie mięśni oraz zmiany w układzie kostno-stawowym, a przez to choroby stawów i ich przeciążenia. Po drugiej, mającej pozytywny wpływ stronie jest regularnie podejmowana aktywność fizyczna. Niestety jest pewne ograniczenie, ponieważ aparatowi ruchu sprzyjają wyłącznie płynne ruchy. Wówczas zwiększa się objętość tkanki chrzęstnej, a także ilość mazi wydzielanej do jamy stawowej. Wszystko to wpływa na zmniejszenie bólu i regeneracji uszkodzeń, które już się pojawiły. Na jakie sporty warto postawić? Wśród polecanych dyscyplin znajduje się jazda na rowerze, pilates oraz joga.

Zwróć uwagę na dietę

Skoro mowa o nawykach, to należy przypomnieć, że również spożywane posiłki oraz odpowiednio dobrane suplementy są w stanie poprawić kondycję stawów. Mają one niebanalne znaczenie w walce z bólem, dlatego też należy zwrócić uwagę na to, jakie składniki musimy dostarczać swojemu organizmowi każdego dnia. Pierwszym z nich są kwasy tłuszczowe Omega-3, które wspomagają ruchomość aparatu ruchowego. Można znaleźć je w rybach, ale znaczna większość z nas nie je ich wystarczająco dużo. Jak wskazują badania przeprowadzone przez Natural Pharmaceuticals, większość Polaków cierpi na niedobór wspomnianych kwasów. Dlatego właśnie w tym przypadku dobrze jest sięgnąć po sprawdzone suplementy. Nie bez znaczenia jest również to, co wspiera budowę chrząstek, czyli białko. Je z kolei znajdziemy w nabiale i mięsie. O wszystkim tym należy pamiętać w trakcie rozpisywania własnej diety. Wówczas przez wiele lat będziemy cieszyć się w pełni sprawnym stawami.

Artykuł sponsorowany, 04 luty 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu