PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jak używać i pielęgnować futro polerskie?

Polerowanie to skuteczny sposób na odświeżenie starego i zniszczonego już lakieru samochodowego. Aby jednak możliwe było przywrócenie jego pełnego koloru i sprawienie, aby znów błyszczał, konieczne jest zastosowanie do polerowania odpowiednich akcesoriów. Jednym z nich będzie na pewno futro polerskie. Na rynku dostępne są różne rodzaje produktów. Sam zakup konkretnego modelu to jednak nie wszystko. Ważne jest, aby wiedzieć, jak się nim prawidłowo posługiwać oraz jak o nie właściwie dbać, aby efektywnie służyło przez długi okres czasu.

Zastosowanie futra polerskiego

Trudno jest sobie wyobrazić skuteczne i efektywne polerowanie lakieru samochodowego bez futra polerskiego. W znakomity sposób usuwa ono wszelkie rysy i sprawia, że lakier odzyskuje swój dawny blask. Co jednak ważne, futra to akcesoria przeznaczone raczej dla osób posiadających doświadczenie w zakresie polerowania lakieru. Wynika to z tego, że mocno oddziałuje na lakier. Oznacza to, że jeśli będzie z niego korzystać nieumiejętnie, to można niechcący uszkodzić powierzchnię. Futro polerskie znakomicie sprawdza się przy usuwaniu głębokich zarysowań oraz uszkodzeń lakieru. Najczęściej wykorzystuje się je do takich prac, jak polerowanie twardych powłok, punktowe usuwanie rys oraz korekcja zniszczonej powłoki lakierniczej.

Futro polerskie - jak używać?

Jak wspomniano, futra polerskie przeznaczone są dla osób nieco bardziej doświadczonych. Do ich stosowania potrzeba jest odpowiednia wiedza i przygotowanie. Wszystko to będzie konieczne, aby polerowanie lakieru przy użyciu futra przyniosło oczekiwane efekty. Bardzo wymagające jest przede wszystkim polerowanie świeżej powierzchni.

Niezwykle istotna jest tu regulacja siły nacisku futra polerskiego na polerowaną powierzchnię. Należy to robić ze szczególną ostrożnością. Nie bez znaczenia będzie również dobór odpowiedniego narzędzia. Jego rozmiar musi być dopasowany do wielkości powierzchni lakierniczej. Nie można zapomnieć także o odpowiednich obrotach podczas polerowania. Na początku stosować należy niskie, czyli 700-900 na minutę. Następnie należy stopniowo zwiększać prędkość. Jednocześnie należy zmniejszać siłę nacisku. W ten sposób na powierzchni nie pozostaną żadne włosia. Uniknie się także przetarcia powierzchni i jej nagrzania. Do polerowania warto stosować futro polerskie na rzep. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia pracę.

Pielęgnacja futra polerskiego

Wiedzieć trzeba nie tylko, jak stosować, ale również jak czyścić futro polerskie. Konserwacja nie jest wcale taka trudna, jak mogłoby się to wydawać. Ważne, aby robić to dokładnie. Futro oczyścić można przy użyciu zwykłej wody. Wystarczy je wyprać w zimnej wodzie. Pamiętać przy tym trzeba, aby zostało dobrze wypłukane oraz odwirowane. Oczywiście na koniec futro musi zostać osuszone. Nie powinno się jednak tego robić w wysokich temperaturach. Może to bowiem doprowadzić do skurczenia się narzędzia. Innym sposobem na oczyszczenie futra polerskiego jest wydmuchiwanie pozostałości pasty, która często znajduje się we włosach. Użyć można do tego pistoletu ze sprężonym powietrzem. Co ważne, futro polerskie czyszczone powinno być zaraz po zakończonej pracy. Im dłużej będzie się z tym zwlekać, tym trudniej dokładnie wyczyścić materiał.

Wybór odpowiedniego futra polerskiego

Wiedząc, do czego służy futro polerskie, warto również wiedzieć, czym się kierować przy jego wyborze. Kupując narzędzie, postawić trzeba przede wszystkim na jakość. Tylko wysokiej klasy przedmiot zapewni osiągnięcie oczekiwanych i zadowalających efektów. Dlatego dobrym wyborem będzie futro wykonane z naturalnych materiałów. Takie produkty posiada w swojej ofercie m.in. sklep ekemichal.pl. W asortymencie znajdują się wysokiej jakości futra polerskie z wełny jagnięcej czy z wełny merynos. Są to produkty, które cechuje wytrzymałość i trwałość. Można być zatem pewnym, że posłużą przez naprawdę długi czas.

Artykuł sponsorowany, 31 lipiec 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu