PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jak wdrożyć system ERP w biurze rachunkowym?

Praca w biurze rachunkowym obarczona jest dużą odpowiedzialnością. Księgowy każdego dnia przetwarza dane finansowe wielu klientów i nie ma miejsca na pomyłki. Liczy się dokładność, rzetelność i profesjonalizm. Aby nieustannie podnosić jakość usług, biuro rachunkowe powinno korzystać z technologii cyfrowych i nowoczesnych narzędzi. Do takich rozwiązań zaliczają się systemy ERP, które w biurach rachunkowych można spotkać coraz częściej.

Podjęcie decyzji o wdrożeniu systemu ERP jest ważnym krokiem, ale zanim biuro będzie mogło czerpać pełnię korzyści, trzeba jeszcze kilka kwestii rozważyć, jakich?

Sprecyzowanie potrzeb i celów wdrożenia systemu ERP

Systemy ERP są narzędziami, które z powodzeniem można stosować w każdej firmie. Jednak w zależności od tego, w czym się ona specjalizuje, będzie potrzebować innych rozwiązań. Specyfika pracy w branży transportowej wymaga innego wsparcia niż w produkcyjnej, nie wspominając już o biurze rachunkowym. Zatem poszukiwania systemu ERP należy rozpocząć od tego, że przeanalizujemy to, w jakim celu chcemy w niego zainwestować, jakie czynności zamierzamy usprawnić i jakie jego funkcje będą nam potrzebne. Podstawą są oczywiście funkcjonalności, które posiada program księgowy, ale pamiętajmy, że system ERP to coś znacznie więcej, więc i wymagania wobec niego powinny być większe.

Wybór oprogramowania

Kiedy już wspólnie z innymi osobami, które będą z programu korzystać, określimy, co podniesie jakość pracy, możemy przejść do wyboru oprogramowania. Zwróćmy uwagę nie tylko na początkową wycenę, ale też pomyślmy o przyszłości. Tzn. ważne jest to, czy będą dostępne aktualizacje, czy możemy liczyć na wsparcie w zakresie serwisu i szkoleń, czy program da się rozbudować o nowe funkcje, itd. Jedną z propozycji, które wymagania te spełniają, jest enova365. To elastyczny system ERP pozwalający na dopasowanie jego modułów i funkcji do indywidualnych potrzeb. O tym, jak może wyglądać w przypadku biura rachunkowego, można przeczytać na stronie https://www.enova.pl/branze/biura-rachunkowe/.

Proces wdrożenia

Zanim zaczniemy korzystać z oprogramowania, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Wdrożenie będzie wymagało zaangażowania całego zespołu, a pracownicy muszą przejść szkolenia związane z korzystaniem narzędzia. Konieczna będzie migracja danych. W każdym biurze rachunkowym jest mnóstwo dokumentów finansowych i innych informacji, które należy przygotować, a następnie przenieść z dotychczasowych programów do systemu ERP. Migracja musi być przemyślana i przeprowadzona w sposób profesjonalny.

Jeszcze przed rozpoczęciem użytkowania oprogramowania należy przeprowadzić testy, które zweryfikują poprawne działanie. Na koniec zostaje stopniowe wdrażanie systemu ERP. Wszystko to razem może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Cały proces wyboru i wdrożenia ERP wydaje się skomplikowany, dlatego współpracę najlepiej podjąć ze sprawdzonym dostawcą, który udzieli wsparcia na każdym etapie. Tym bardziej że później zależy nam na monitorowaniu systemu, jego ewentualnemu rozbudowaniu i obsłudze technicznej.

Artykuł sponsorowany, 08 listopad 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu