PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jak wyczyścić przypalone żelazko w domu

Czasem tylko chwila nieuwagi dzieli Cię od przypalenia stopy żelazka podczas prasowania. Warto jednak wiedzieć, że zabrudzenia takie można wyczyścić, używając domowych sposobów i będzie to całkowicie bezpieczne. Sprawdź, jak możesz wyczyścić swoje żelazko w domu.
  • Aby wyczyścić żelazko możesz użyć octu, pamiętaj jednak, aby był on spirytusowy.
  • Żelazka ze stalową stopą mogą być czyszczone przy użyciu sody oczyszczonej.
  • Użycie pasty do zębów umożliwi Ci czyszczenie żelazka aluminiowego oraz stalowego.
  • Możesz też użyć preparatu do czyszczenia kominka. 

Czyszczenie z użyciem octu.

Aby wyczyścić stopę żelazka octem, należy zaopatrzyć się w ocet spirytusowy, którym należy nasączyć bawełnianą ściereczkę. Żelazko należy najpierw rozgrzać, a następnie przetrzeć stopę żelazka przygotowanym materiałem. Należy to powtarzać do czasu zejścia czarnego osadu. Pamiętaj, że w ten sposób możesz czyścić tylko żelazka teflonowe i ceramiczne.

Czyszczenie z użyciem sody oczyszczonej

Żelazka ze stopą żelazną mogą być czyszczone przy użyciu sody oczyszczonej. Tak jak w przypadku octu należy rozpuścić sodę w wodzie i nacierać żelazko szmatką. Możesz też użyć szczotki posiadającej miękkie włosie. Pamiętaj o tym, aby po zakończeniu czyszczenia, powierzchnię dokładnie oczyścić z sody za pomocą wilgotnej szmatki lub kawałka zwilżonego materiału.

Czyszczenie z użyciem pasty do zębów.

Użycie pasty do zębów pozwoli Ci na wyczyszczenie żelazka aluminiowego oraz żelaznego. Pastę należy wycisnąć bezpośrednio na płytę żelazka, a następnie pocierać ściereczką lub szczoteczką z miękkim włosiem. Pamiętaj, aby po zakończeniu czyszczenia dokładnie wyczyścić żelazko i upewnić się, że w otworach nie pozostały resztki pasty. Możesz to zrobić z wykorzystaniem wilgotnej szmatki.

Czyszczenie żelazka z użyciem preparatu do czyszczenia kominka.

Pianka do czyszczenia kominka doskonale usuwa przypalenia. Idealnie nada się ona również do czyszczenia przypalonej stopy żelazka. Nanieś preparat na ściereczkę lub szczoteczkę i pocieraj stopę przypalonego żelazka. Pamiętaj, że środek ten można bezpiecznie stosować do żelazek stalowych, gdyż produkty teflonowe oraz ceramiczne mogą być zbyt delikatne na tak silny środek.

Jeżeli zastanawiasz się jak wyczyścić żelazko w domu to nie martw się, jest to proste i bezproblemowe, a do tego to proces całkowicie bezpieczny. Należy jedynie pamiętać, aby sprawdzić, z jakiego tworzywa jest one wykonane i uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Sposoby domowe wystarczają, aby dokładnie wyczyścić przypaloną czy zabrudzoną stopę żelazka.

Materiał zewnętrzny, 05 marzec 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu