PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jak zamontować moskitierę w oknie - instrukcja krok po kroku

Latem wraz ze świeżym powietrzem przez otwarte okna dachowe na poddasze dostają się także owady, które utrudniają domownikom wypoczynek.

Rozwiązaniem są trwałe i funkcjonalne moskitiery VELUX. Ich gęsta siatka skutecznie zabezpiecza poddasze przed owadami. Jak je zamontować? Z naszą instrukcją z pewnością Ci się to uda. Wyjaśniamy, jak przeprowadzić montaż moskitiery w kilku krokach.

Moskitiery na okna dachowe - zanim zamontujesz

Aby zainstalować moskitiery VELUX nie potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Wraz z moskitierą otrzymasz instrukcję, dzięki której przeprowadzisz montaż samodzielnie, z wnętrza domu. Moskitierę VELUX należy zamontować we wnęce okiennej. Zanim przystąpisz do jej zakładania upewnij się, że powierzchnia montażowa jest równa i stabilna. W przeciwnym razie poprawny montaż moskitiery może okazać się niemożliwy. Gdy zyskasz pewność, że powierzchnia montażowa leży w tej samej płaszczyźnie, umieść moskitierę w otworze okiennym i zaznacz miejsca otworów na wkręty. Pamiętaj, że wielkość i rodzaj wkrętów uzależnione są od charakteru powierzchni montażowej. Dla ściany gipsowej najlepsze będą wkręty 40 mm oraz kołki rozporowe, natomiast wkręty 15 mm sprawdzą się w przypadku drewnianej powierzchni.

Moskitiery na okna dachowe i ich poprawny montaż

Kolejny krok to przymocowanie wkrętów. Zacznij od górnych. Dokręć je, a następnie zrób to samo z dolnymi. Pora na prowadnice. Aby dostosować ich długość do indywidualnych potrzeb sprawdź, jaka jest odległość między dolną krawędzią otworu okiennego, a spodnią stroną moskitiery. Otrzymany wynik powiększ o 30 mm i na taką długość przytnij prowadnice. Gdy przytwierdzisz ich zaślepki krańcowe, umieść je na kołkach i zamocuj wkręt górny. Po montażu prowadnic zajmij się profilem dolnym. Powinien znaleźć się pomiędzy prowadnicami. Po sprawdzeniu wymiarów przekątnych, dokręć wszystkie wkręty w prowadnicach i profilu dolnym. Teraz pozostało już tylko poluzowanie sznurka z uchwytów i przeciągnięcie go przez otwory w zaślepkach krańcowych. Następnie zajmij się dociągnięciem sznurków i regulacją sprężyn. Gdy już to zrobisz, zdemontuj uchwyty sznurka i sprawdź, czy opuszczanie i podnoszenie moskitiery przebiega płynnie.

Montaż moskitiery - o czym należy pamiętać?

Jeśli moskitiera działa bez zarzutu, zamontuj listwy maskujące. Pamiętaj, by nie usuwać uchwytów sznurka przed jego dociągnięciem. Sprawdź także, czy otwarte skrzydło okna nie uniemożliwia obsługi moskitiery. W przypadku załamanej wnęki będziesz potrzebować dwóch moskitier oraz odpowiedniego zestawu łączącego. Tylko idealnie dopasowana do wnęki okiennej moskitiera powstrzyma owady przed dostawaniem się do środka. Wybierz więc dostosowany do wysokości i szerokości wnęki model. Jak widzisz, montaż moskitiery VELUX to nic trudnego. Z pewnością nie zajmie Ci dużo czasu i nie sprawi problemów. Zainstaluj moskitierę w oknach dachowych nim nadejdzie lato, a zyskasz wyjątkowy komfort wypoczynku na poddaszu i stały dostęp do świeżego powietrza, bez uciążliwej obecności owadów.

Artykuł sponsorowany, 10 grudzień 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu