PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jak zamontować szuflady?

Montaż mebli wielu osobom może sprawić niemały problem, w szczególności jeśli robią to pierwszy raz. Zwykle zależy nam na precyzyjnym i solidnym wykonaniu. Jak zamontować szuflady? To pytanie pada dość często podczas składania mebli w domowych warunkach. Do podstawowych elementów montażowych należą prowadnice do szuflad, bez których nie moglibyśmy ich wsuwać i wysuwać. Zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami, jak dokonać montażu!

Prowadnice do szuflad, czyli kilka słów o tych akcesoriach

Mówiąc o montażu szuflad, nie sposób nie wspomnieć o prowadnicach, które zapewniają ich płynną ruchomość. Wśród nich wyróżniamy kilka rodzajów, które są dobierane w zależności od naszych potrzeb i oczekiwanych efektów. Wyboru możemy dokonać spośród prowadnic rolkowych oraz kulkowych.

Pierwsze z nich charakteryzują się prostą konstrukcją, która zapewni nam niezawodność. Składa się z dwóch szyn, zarówno górnych, jak i dolnych, które z kolei posiadają specjalnie łożyskowaną rolkę. Bez problemu dobierzemy odpowiednią długość (od 250 mm do 650 mm) oraz kolorystykę tego elementu, w zależności od naszych potrzeb. Świetnie sprawdzą się w szafkach nocnych czy drewnianych biurkach, ponieważ wytrzymują obciążenie nawet do 15 kilogramów. Przykładem tego elementu jest np. Prowadnica szuflad rolkowa 550 mm. Tego typu szyny do szuflad są niezwykle łatwe w montażu. Ponadto ich wyjęcie oraz ponowne włożenie, nie powinno sprawić nam większych problemów.

Prowadnice do szuflad kulkowe są najczęściej stosowane, ze względu na ich szeroki zakres użyteczności. Składają się z szyny oraz wózka, który porusza się na kulkach, tak jak wskazuje na to ich nazwa. Oczywiście mamy tutaj szeroki wybór co do długości oraz koloru tego elementu. Ponadto szyny kulkowe umożliwiają automatyczne otwieranie oraz samodomykanie szuflad. Posiadają też dużą odporność na obciążenie (nawet do 30 kilogramów), jak np. prowadnica kulkowa 700 mm. Dla fanów produktów designerskich polecane są Prowadnice Quadro - produkty praktyczne i wielofunkcyjne. Są one często wykorzystywane między innymi w montażu mebli kuchennych czy łazienkowych. Wszystkie prowadnice znajdziesz w sklepie gryc24.pl.

Montaż prowadnic szuflad

Jak zamontować szuflady? Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie i wystarczy zapoznać się z dołączoną instrukcją. Pomocne mogą okazać się również poniższe wskazówki, które zostały opisane w pięciu krokach.

Do złożenia tych elementów będziemy potrzebować przede wszystkim szablonu, wkrętarki oraz ołówka kreślarskiego.

Krok 1: Na początku przygotujmy wszystkie potrzebne nam narzędzia oraz elementy, z których będziemy składać meble.

Krok 2: Następnie za pomocą szablonów wyznaczamy miejsca, w których wykonamy otwory na prowadnice do szuflad. Robimy to oczywiście zarówno po jednej, jak i drugiej stronie korpusu mebla. Dzięki systemowi mamy możliwość montażu w czterech wariantach. Ponadto powinniśmy narysować linię, na której należy zamontować prowadnicę. Ważne, aby przecinała ona punkty, które przed chwilą oznaczyliśmy.

Krok 3: W kolejnym kroku na narysowanej linii montujemy prowadnice. Następnie składamy ze sobą zarówno części boczne, jak i dno szuflady. Pozostaje nam tylko wkręcić we właściwych miejscach wkręty. Po tym przygotowujemy fronty naszych mebli, robiąc specjalne otwory na relingi.

Krok 4: Kiedy nasze szuflady są już gotowe, należy nałożyć je na prowadnice. Następnie dosuwamy je do końca, powinniśmy usłyszeć charakterystyczne kliknięcie. Czynność tę powtarzamy aż do wykorzystania wszystkich elementów. Po zakończeniu instalujemy wcześniej przygotowane fronty mebli.

Krok 5: Po zakończeniu prac sprawdzamy, czy wszystko sprawnie działa. Jeśli pojawiają się problemy z domknięciem, powinniśmy zmienić położenie elementu.

Montaż prowadnic szuflad nie jest skomplikowanym zadaniem. Wystarczy odpowiednio wykorzystać instrukcję składania mebli. Prawidłowe wykonanie wszystkich ujętych tam kroków pozwoli na uzyskanie zadowalającego efektu końcowego. W taki sposób możemy w warunkach domowych złożyć naprawdę solidne, a także perfekcyjnie wyglądające meble.

Artykuł sponsorowany, 15 marzec 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu