PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jaka patelnia stalowa jest najlepsza?

Jaka patelnia stalowa jest tą najlepszą? Pytanie to z pewnością spędza sen z powiek nie tylko zawodowych kucharzy, ale i wszystkich tych, którzy zamierzają wyposażyć swoją kuchnię w to niezbędne na co dzień narzędzie. Jak je jednak wybrać? W tym artykule przedstawimy więc zarys cech, które spełnić musi patelnia, którą uznamy za najlepszą.

Jakie zadania powinna spełniać najlepsza, stalowa patelnia?

W zasadzie jedynym zadaniem – jakie stać będzie przed patelnią stalową, którą uznamy za najlepszą będzie, po prostu przygotowanie nam smacznego, zdrowego, niskokalorycznego posiłku. Chcemy ponadto, żeby został on przygotowany w możliwie najszybszym czasie, najmniejszym, możliwym wysiłkiem, a także żeby jedzenie było równomiernie podgrzane i zachowało swą ciepłotę na długo.

Opisane powyżej wymagania – są niby banalne, ale czy posiadana przez nas w domu patelnia sprosta każdemu z nich? Jeśli tak – to nie musimy jej wymieniać! Z dużą dozą prawdopodobieństwa można jednak stwierdzić, że przyda nam się w domu nowa, dysponująca powyższymi cechami – stalowa patelnia.

Jakość stali patelni i jej powłoki nieprzywierające

Do najlepszej, stalowej patelni nie może przywierać przygotowywane na niej jedzenie. Nawet w najwyższej temperaturze nie może ona także zachodzić z nim w związki chemiczne. Nie chcemy przecież jeść posiłków ze stalowym, metalicznym posmakiem. Przed tym właśnie zabezpieczyć nas mają dobrej jakości stal nierdzewna i warstwy nieprzywierające, w które wyposażona jest patelnia.

Dobrej jakości stal nierdzewna powinna być ponadto odporna na korozję, a także wszelkie uszkodzenia: zarówno powstałe w wyniku działania wysokich temperatur przypalenia, jak i fizyczne zadrapania. Kolejną, wiążącą się z tym kwestią są rzecz jasna warstwy ochronne naszej, stalowej patelni, czyli innymi słowy powłoki nieprzywierające. Warto wybrać zwłaszcza te tytanowe, granitowe, marmurowe, lub ceramiczne. Jeśli nie jesteśmy pewni, jak dana powłoka reaguje na potencjalne urazy, a co za tym idzie jej ścieralność – warto zapytać o to sprzedawcy – choćby przez chat, jeśli wybierzemy sklep internetowy.

13zhfa3ycjje5qk

Źródło: Prymus AGD

Zdrowie

Najlepsza, stalowa patelnia to także taka, na której smażyć można z dodatkiem niewielkiej ilości tłuszczu, lub zupełnie bez niego. Wiąże się to mocno z powyżej opisanymi warstwami nieprzywierającymi. Dzięki takiej możliwości – nasze posiłki staną się znacznie mniej kaloryczne. My natomiast – zrzucimy zbędne kilogramy. Nabierzemy zdrowego wyglądu i sportowej sylwetki.

Podsumowanie

Jak więc widzimy – najlepsza patelnia stalowa spełnić musi wszystkie – powyżej opisane warunki. Jeśli zaś będziemy mieli problemy z wyborem – warto skupić się na dobrych, sprawdzonych i docenionych sklepach internetowych.

Krzysztof Domagała, 29 styczeń 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu