PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jaki będzie właściwy rozmiar dla kołdry wełnianej?

Zainteresowanie kołdrami wełnianymi wciąż rośnie. Cenione są przede wszystkim za świetne właściwości termoregulacyjne, odprowadzanie wilgoci i lekkość. Otulenie się kołdrą wełnianą to czysta przyjemność ze względu na miłe ciepło i delikatność materiału. Dostępne są różne wzory, kolory i rozmiary kołder z wełny. Dobranie odpowiednich parametrów produktu to gwarancja zdrowego i spokojnego snu.

Dlaczego warto wybrać kołdrę wełnianą?

Kołdry z wełny wyróżniają się tym, że są uszyte z jednej lub dwóch warstw materiału bazującego na runie zwierzęcym. Nie mają żadnej otoczki, tak jak kołdry puchowe. Dlatego taka kołdra ma stały kontakt ze skórą i może na nią lepiej oddziaływać. Oczywiście możesz wybrać dla siebie kołdrę wełnianą wykonaną z poszycia i wypełnienia. 

Wiele osób nie kupuje kołder wełnianych ze względu na złe wyobrażenia o nich. Wełna kojarzy się z niemiłym drapaniem, szorstkością i ciężarem. Jednak nowoczesne kołdry są zupełnie inne. Uszyte z innowacyjnych materiałów i specjalistycznymi metodami są niezwykle przyjazne skórze, miłe w dotyku i lekkie. Mają idealną termoizolacyjność, dzięki czemu można ich używać zarówno latem, jak i zimą. Nie powodują przegrzania, ani marznięcia. Skóra może swobodnie oddychać. Nie gromadzą się bakterie ani roztocza kurzu, które często są powodem problemów alergicznych. Dlatego też kołdry wełniane są zalecane osobom nadwrażliwym sensualnie.

Kołdry z wełny merynosa - bardzo dobry wybór!

Bardzo dobre właściwości użytkowe mają kołdry z merynosów australijskich. Oprócz ww. walorów kołder z wełny owczej wykazują działanie rehabilitacyjne. Łagodzą ból związany z dolegliwościami wywołany zwyrodnieniem i wpływają pozytywnie na układ nerwowy. Zawierają sporą ilość zwierzęcej lanoliny, która działa kojąco na skórę. Co więcej, kołdra z wełny merynosa łagodzi schorzenia układu moczowego i poprawia krążenie. Jest niezwykle lekka i miła w dotyku. To coś znacznie więcej niż zwykła kołdra - otula, leczy i pielęgnuje!

Rozmiar kołdry wełnianej ma ogromne znaczenie!

Dopasowanie kołdry pod względem rozmiaru to większa część sukcesu. Od tego czynnika zależy komfort snu i właściwości termiczne. Kołdra wełniana za duża będzie się rolować lub zsuwać na podłogę. Natomiast za mała nie zakryje całego ciała i będzie powodować marznięcie. Na początku trzeba więc dokładnie zmierzyć łóżko, materac i dopiero wtedy dokonać wyboru. Pamiętaj, że kołdra powinna wystawać poza brzegi materaca ok.20-30 cm. Jeżeli pod kołdrą śpią dwie osoby, wtedy kołdra może wystawać po za boki  łózka nawet do 40 cm. Lekko zwisająca kołdra Wygląda bardziej elegancko i estetycznie.

Standardowe rozmiary kołder i ich zastosowanie

200x220 - kołdra wełniana 200x220 to standardowe rozwiązanie dla par.  Wybierane są szczególnie do większych dwuosobowych łóżek 160x200, 180x200, 200x200. Zapewniają pełen komfort i ciepło dwóm osobom. Ewentualnie można je zamienić na dwie kołdry mniejsze, jeśli osoby preferują innego typu kołdry lub chcą mieć po prostu swoje okrycie. 

180x200 - to najpopularniejszy rozmiar kołder, który pasuje na łóżka, sofy i wersalki o wymiarach: 120x200, 140x200, 160x200. Kupują je również osoby, które śpią we dwójkę i mają niestandardowy rozmiar materaca.

160x200 - kołdra wełniana 160x200 to standardowe rozwiązanie do łóżek jednoosobowych z większym materacem lub dwuosobowych z mniejszym materacem. Nadaje się również do rozkładanych sof i wersalek. Musisz wiedzieć, że w kompletach z taką pościelą dostaniesz najprawdopodobniej poszwę i poszewki na 2 poduszki.

140x200 - to mała kołdra, która pasuje idealnie do łóżka nastolatka lub osoby, która śpi sama. Taka "rozmiarówka" daje szerokie możliwości w wyborze koloru i wzoru pościeli. Kołdra wełniana 140x200 najczęściej sprzedawana jest w zestawie z poszwą i jedną poszewkę na poduszkę.

Zapoznaj się szczegółowo z ofertą rynkową i wybierz najlepszą dla siebie kołdrę. Odpowiednio dobrana będzie długo Ci służyła i ozdobi Twoją sypialnię i zapewni idealne środowisko do snu.

Artykuł sponsorowany, 29 styczeń 2024
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu