PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jaki materac kupić w Legnicy?

Jakie cechy powinien posiadać dobry materac? Z całą pewnością istotna jest jego trwałość, odporność na uszkodzenia, higiena, czy gwarancja proponowana przez producenta. Żeby móc cieszyć się pełną wygodą podczas odpoczynku, koniecznie należy dobrać niektóre z parametrów materaca, takie jak jego twardość i rozmiar, pod własne potrzeby.

Jak dobrać materac do swoich potrzeb i dlaczego to takie ważne?

Zawsze przy zakupie materaca, niezależnie od tego, dla kogo jest on przeznaczony, należy indywidualnie dobrać niektóre jego parametry. Spanie na źle dobranym materacu może nieść ze sobą podobne konsekwencje, co spanie na materacu zniszczonym i nienadającym się już do użytku. Kręgosłup nie jest wówczas właściwie podparty, co może powodować dolegliwości bólowe, a także powstawanie i rozwój różnorakich schorzeń i wad postawy. Warta uwagi jest także wygoda materaca, od której każdy może oczekiwać czegoś innego. Które cechy materacy należy dobierać indywidualnie?

  • Rozmiar – pod uwagę bierze się zarówno długość materaca, która powinna wynosić co najmniej 15 centymetrów więcej, niż wzrost korzystającej z niego osoby, jak i szerokość, którą dopasowuje się pod kątem preferencji, budowy ciała i oczywiście posiadanej ramy łóżka.
  • Twardość – przy jej wyborze najważniejsza jest waga ciała. Producenci materacy określają stopień ich twardości za pomocą czterostopniowej skali od H1, modeli najmiększych, do H4, czyli materacy bardzo twardych. Im wyższa jest waga ciała osoby wybierającej materac, tym powinien być on twardszy.
  • Materiały – w nowoczesnych materacach pochodzących od producentów takich jak Hilding Anders użyte do ich budowy materiały różnią się między poszczególnymi modelami. Każda z pianek ma swoje unikatowe właściwości – dla przykładu pianka termoaktywna obecna w materacu Hilding Macarena świetnie dopasowuje się do kształtów ciała i przyjemnie je otula, podczas gdy pianka wysokoelastyczna, taka jak w modelu Hilding Step, słynie ze swojej trwałości i wentylacji.

Co świadczy o wysokiej jakości materaca?

Często można spotkać się z całkowicie błędnym przekonaniem, że o jakości wybieranego materaca świadczy przede wszystkim jego cena. Oczywiście w niektórych przypadkach ma to swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ wybierając materac wykonany z wysokiej jakości trwałych i odpornych pianek, trzeba liczyć się z tym, że będzie on kosztował więcej, niż prosty model sprężynowy. Warto jednak wiedzieć, że producenci tacy jak Hilding Anders mają w swojej ofercie bardzo szeroki wybór różnych modeli. Te bardziej zaawansowane będą cechować się wyższą ceną przez zastosowane w nich technologie, podczas gdy prostsze z nich są zwykle sprzedawane za przystępne kwoty, choć ich komponenty to nadal najwyższej jakości materiały produkcji firmy Hilding. Na co jeszcze zwrócić uwagę oceniając jakość wybranego materaca?

  • Kilkuletnia gwarancja producenta to pewność, że w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów z zakupionym materacem można liczyć na jego wymianę. Bardziej zaawansowane technologicznie modele Hilding objęte są gwarancją nawet przez kilkanaście lat od zakupu.
  • Przy produkcji materacy dużą uwagę przykłada się do ich elastyczności punktowej. To ona odpowiada za uginanie się wierzchniej warstwy materaca wyłącznie w miejscu wywieranego nacisku. W materacach Hilding elastyczność ta wspierana jest przez liczne sprężyny zamknięte w materiałowych kieszeniach dla niezależnej pracy i elastyczne, stabilne pianki dopasowujące się do kształtów ciała.
  • Aby materac nadawał się do użytku przez kilka bądź kilkanaście lat, musi być produktem higienicznym. Materace Hilding zbudowane są z przepuszczających powietrze pianek z maleńkimi kanałami wentylacyjnymi, przez które odprowadzane jest ciepło i zebrana wilgoć.

jak-dobrac-materac-do-swoich-potrzeb-i-dlaczego-to-takie-wazne

Materace Hilding dostępne są zarówno przez internet, jak i w sklepach stacjonarnych

Legnica materace na Materacelegnica.pl to modele od firmy Hilding Anders, które kupić można w sklepach internetowych i stacjonarnych. Zakupy w sieci to szybkie i wygodne rozwiązanie, które pozwala na zamówienie wybranego modelu materaca z dostawą wprost do domu. Każdy z materacy dostępnych w sklepie internetowym jest dokładnie opisany pod kątem jego twardości, higieny, czy użytych materiałów, aby pomimo braku możliwości osobistego sprawdzenia danego modelu, można było zdobyć wszystkie niezbędne informacje na jego temat. Dla kogoś, kto niezbyt dobrze orientuje się w nowoczesnych materiałach i technologiach, może być to jednak zbyt mało – w końcu trudno zdecydować, czy dany model materaca jest tym, czego się szuka, jeśli nie jest się pewnym co do jego wygody.

Kalisz materace na Materacekalisz.pl, podobnie jak analogiczny adres stworzony dla mieszkańców Legnicy, pomoże zlokalizować wszystkie salony stacjonarne w okolicy, w których można osobiście przetestować materace Hilding. Adresy sklepów naniesione są na mapę miasta i wypisane wraz z informacjami kontaktowymi.

Artykuł sponsorowany, 21 kwiecień 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu