PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jakie są metody niszczenia dokumentów cyfrowych i jakie mają zastosowanie?

Przepisy związane z niszczeniem dokumentów dotyczą nie tylko kopii przechowywanych w formie papierowej, ale także cyfrowych nośników danych. Decydujący jest charakter treści, które są składowane. Dane osobowe, finansowe, kadrowe i medyczne powinny być usuwane. Zagadnienia z tym związane regulują szczegółowe przepisy. Jeśli pod Twoją opieką znajduje się archiwum, zdecyduj się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się tym zagadnieniem. Wejdź na stronę: https://www.destroy.pl/ i zapoznaj się ze szczegółami na ten temat. Niszczenie dokumentów jeszcze nigdy nie wymagało tak niewiele wysiłku!

W jaki sposób przebiega niszczenie nośników danych?

W przypadku danych zapisanych cyfrowo nie wystarcza ich skasowanie, ponieważ dla specjalistów IT odczytanie informacji wciąż jest możliwe. Jedyną skuteczną metodą w tym wypadku jest fizyczne zniszczenie urządzeń, na których zostały one zapisane. W naszej firmie zajmujemy się niszczeniem dysków HDD, ale również innych nośników danych, a także zużytego sprzętu komputerowego. Przebiega to przy zastosowaniu metody demagnetyzacji. W kierunku sprzętu, który ma zostać zniszczony wysyła się silny impuls magnetyczny, który powoduje, że nośnik przestaje się nadawać do ponownego zapisu informacji.

Zanim jednak dojdzie do utylizacji nasi konwojenci odbierają od Ciebie przeznaczone do likwidacji przedmioty specjalnym autem śledzonym przez GPS. Są one transportowane w  aluminiowych pojemnikach, które uniemożliwiają zaglądanie do środka. Dzięki temu nie ma ryzyka, że ktokolwiek niepowołany będzie zapozna się z treścią poufnych informacji, które są przetrzymywane na poszczególnych nośnikach.

Dlaczego warto zdecydować się na niszczenie danych cyfrowych?

Niszczenie danych po upływie określonego czasu przechowywania jest przeważnie regulowane przez szczegółowe przepisy prawa. Utylizacja nośników, na których są one składowane stanowi więc po prostu obowiązek. Skorzystanie z usługi profesjonalnej firmy gwarantuje, że niszczenie nośników informacji odbędzie się w sposób bezpieczny, a żadne poufne treści nie przedostaną się do wiadomości osób niepowołanych. Utylizacja nośników informacji pozwala także na zwolnienie przestrzeni biurze. Zaoszczędzone miejsce można zagospodarować w inny sposób, na przykład stwarzając stanowisko pracy dla kolejnej osoby. Niszczenie nośników danych jest ponadto bardzo ekologicznym rozwiązaniem, wspierającym środowisko naturalne. 

Zutylizowane produkty mogą zostać wykorzystane do wytworzenia kolejnych dóbr. Wejdź na stronę: https://www.destroy.pl/niszczenie-nosnikow-danych/, aby dowiedzieć się więcej. Pamiętaj także, że możemy pomóc Ci również w likwidacji papierowych kopii zawierających wrażliwe informacje. Aby poznać szczegóły na ten temat, sprawdź informacje znajdujące się pod linkiem: https://www.destroy.pl/niszczenie-dokumentow/. Zapraszamy do kontaktu zarówno przedstawicieli małych, jak i większych firm. Chętnie pomożemy w realizacji rozmaitych zleceń.

Artykuł sponsorowany, 05 maj 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu