PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Kiedy warto dokupić AC?

Obowiązkiem każdego kierowcy jest kupienie ubezpieczenia OC, ale kiedy warto zastanowić się nad posiadaniem autocasco? Czy jest to zbędny, dodatkowo płatny wydatek czy może faktycznie czasem warto zastanowić się nad jego posiadaniem?

No dobrze mamy auto, musimy wykupić OC, ale czy na pewno nie powinniśmy zastanowić się nad dodatkowym AC? Kiedy i komu najbardziej opłaca się jego wykupienie oraz gdzie powinniśmy go szukać?

AC – dla kogo?

Nie powinno nikogo dziwić, że to dodatkowe ubezpieczenie jest skierowane przede wszystkim do posiadaczy nowych oraz drogich aut. Dlaczego? Ponieważ tylko autocasco daje nam możliwość ubiegania się o odszkodowanie w sytuacji ewentualnej kradzieży. Nowe samochody są drogie w utrzymaniu i naprawianiu ew. usterek. I mając na myśli naprawy biorę również pod uwagę zarysowania z winy kierowcy – lakierowanie nowych aut to zawsze duży wydatek to ubezpieczenie sfinansuje ten zabieg.

No dobrze, ale co w przypadku posiadaczy starszych i tańszych aut, oni nie powinni w ogóle barć pod uwagę ubezpieczenia AC? Zdecydowanie nie! Ponieważ w ich sytuacji naprawa może okazać się niejednokrotnie wyższa niż mogliby się spodziewać. Dlatego też na rynku ubezpieczeniowym powstały tzw. Mini Casco – czyli okrojone ubezpieczenia AC.

Takie ubezpieczenia daje możliwość uzyskania odszkodowania m.in. w sytuacji kradzieży albo np. pożaru. Nie mniej jednak każdy ubezpieczyciel posiada własny pakiet usług, dlatego przed zdecydowaniem się warto porównać kilka ofert.

Jak wybrać?

Przede wszystkim warto porównać ubezpieczenia w kalkulatorze ubezpieczeń samochodowych pod adresem
https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/. To daje nam pewność, że uzyskamy pełną informację nt. dostępnych ofert na rynku. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że bardziej opłaca się skorzystać z dostępnych pakietów, które pozwolą nam znacznie zaoszczędzić.

I tak najczęściej wybieramy OC + AC. A to dlatego, że OC jest obowiązkowe oraz u każdego ubezpieczyciela takie samo (dlatego warto tutaj wybrać najtańszą opcję). Inaczej sprawa ma się z autocasco, tutaj nie cena, a to co w pakiecie ma znaczenie. Co będzie wchodzić w zakres naszej ochrony. Dlatego idealnym sposobem na uzyskanie pełni informacji w jednym miejscu jest skorzystanie z dostępnych w internecie darmowych kalkulatorów.

Od czego zależy cena?

Podczas uzupełniania formularza zostaniemy poproszeni o nasze dane osobowe, o inf. nt. naszego samochodu oraz np. tego jaka jest wysokość naszej zniżki. To podstawowe informacje, będziemy także proszeni o wypełnienie m.in. tego czy będziemy chcieli ew. szkody naprawiać oryginalnymi częściami oraz czy chcemy ubezpieczyć się od ew. kradzieży. Wszystkie te czynniki wpływają na wysokość naszego przyszłego ubezpieczenia OC+AC. Oczywiście im młodszy kierowca i im droższe auto, tym składka będzie wyższa.

No dobrze, ale czy może wystąpić sytuacja, że pomimo opłat z naszej strony możemy nie dostać wypłaty ubezpieczenia? Niestety tak, może się to wydarzyć w sytuacji, kiedy ubezpieczyciel stwierdzi rażące niedbalstwo z naszej strony. A co to znaczy? Np. zostawimy otwarty samochód, albo kluczyki w stacyjce i ktoś skorzysta z okazji i ukradnie nam samochód.

Dlatego, żeby mieć pewność że w razie sytuacji podbramkowej otrzymamy należne nam pieniądze musimy trzymać się z góry ustalonych zasad, które zostaną spisane w sporządzonej umowie.

Artykuł sponsorowany, 25 wrzesień 2019
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Radomska Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu