PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Konsolidacja kredytu - wszystko co musisz wiedzieć

Konsolidacja to skuteczny sposób na uniknięcie utraty płynności finansowej. Na czym ona polega?

Pierwszy kredyt zwykle nie obciąża twojego budżetu w większym stopniu. Widząc, jak dobrze radzisz sobie z jego spłatą, często decydujesz się na zaciągnięcie następnego. W wielu przypadkach i on nie jest zbyt odczuwalny dla portfela. W międzyczasie pojawiają się kolejne potrzeby, które finansujesz również dzięki pożyczonym pieniądzom. W pewnym momencie okazuje się jednak, że zobowiązań jest zbyt dużo.

To z kolei wiąże się z wieloma problemami. Pierwszy to ryzyko utraty płynności finansowej, które jest tym wyższe, im większą część twoich miesięcznych dochodów stanowi łączna kwota zobowiązań. Kolejny, równie ważny to zaś prawdopodobieństwo tego, że zdarzy ci się zapomnieć o wykonaniu któregoś przelewu, co poskutkuje naliczeniem karnych odsetek oraz pogorszeniem historii kredytowej. Obu niebezpieczeństw można jednak uniknąć dzięki konsolidacji zadłużenia. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Co to jest konsolidacja kredytu?

Kredyt konsolidacyjny to, w dużym skrócie, rodzaj finansowania udzielanego w celu spłaty poprzednich zobowiązań. Na jego zaciągnięcie warto zdecydować się przynajmniej z dwóch powodów. Pierwszy to oczywiście odciążenie domowego budżetu. Jedna rata z założenia ma być niższa niż wszystkie pozostałe spłacane osobno. To z kolei ułatwia zachowanie płynności finansowej. Nie bez znaczenia jest też wygoda cechująca konsolidację zobowiązań.

Nie sposób jednak zapomnieć też o słabszych stronach tego rozwiązania. Wprawdzie nie są one bardzo dotkliwe, jednak przed podjęciem decyzji o konsolidacji swoich zobowiązań koniecznie powinieneś wziąć je pod uwagę. Pierwsza to wydłużenie czasu kredytowania wynikające ze zmniejszenia wysokości raty. Druga – dodatkowe koszty, do których należy zaliczyć nowe odsetki i prowizję.

Konsolidacja kredytu - dla kogo to jest?

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy skierowany do osób zmagających się z nadmiernym zadłużeniem. Nie oznacza to jednak, że finansowanie otrzyma każdy składający wniosek. Na decyzję odmowną musisz przygotować się przede wszystkim jeśli:

  • od czas zaciągnięcia poprzednich zobowiązań straciłeś pracę;

  • twoje dochody znacząco się zmniejszyły;

  • przy spłacie poprzednich kredytów notowałeś poważne opóźnienia;

  • któryś z banków wypowiedział ci umowę.

Większość obecnych na rynku kredytów konsolidacyjnych (ich porównanie znajdziesz na https://www.finbino.com/pl/) przeznaczonych jest do spłaty zobowiązań zaciągniętych w bankach. W niektórych przypadkach możesz liczyć też na przyznanie pewnej kwoty do dowolnego rozdysponowania – może ona posłużyć do uregulowania zadłużenia pochodzącego z pożyczek pozabankowych.

Gdzie pytać o konsolidację kredytu?

Kredyty konsolidacyjne lub gotówkowe, które możesz przeznaczyć na ten cel znajdziesz w ofercie wielu banków – między innymi Santander BNP Paribas, T-Mobile, Millenium czy Alior. Jak wśród nich znaleźć tę najlepiej dopasowaną do twoich potrzeb? Najlepiej zrobisz korzystając z rankingów i zestawień takich jak https://www.finbino.com/pl/kredyt-konsolidacyjny. Przeglądając oferty zwróć uwagę przede wszystkim na maksymalny okres kredytowania (zwykle wynosi on 10 lat), kwotę finansowania (ta oscyluje najczęściej pomiędzy 500, a 200 000 zł) oraz RRSO (od 10 do 16,5%).

Artykuł sponsorowany, 30 marzec 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu