PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Kreatywne zabawki dla dzieci, które bawią i uczą - dlaczego warto je wybierać?

Zabawki nie tylko dostarczają dzieciom mnóstwo frajdy, ale także często skutecznie pomagają rozwijać ich umiejętności na każdym z etapów życia. Dowiedz się, na które zabawki dla dzieci szczególnie warto postawić i dlaczego!

Kreatywne zabawki dla dzieci, czyli jakie?

Urodziny, dzień dziecka, święta Bożego Narodzenia - okazji do kupienia kolejnych zabawek dla swojej lub cudzej pociechy jest naprawdę wiele. Nic zatem dziwnego, że większość pokoi dziecięcych przypomina świetnie wyposażone sklepy, w których znaleźć można ich szeroki asortyment. Stając przed trudnym wyborem, jakim jest wybór upominku dla malucha lub starszaka, warto wybrać coś, co oprócz zabawy wspomoże również jego rozwój. Jeżeli chodzi o mniejsze dzieci, będą to wszelkiego rodzaju zabawki interaktywne, maty edukacyjne czy miękkie klocki o różnorodnych strukturach. W przypadku starszych dzieci natomiast sprawdzą się zabawki edukacyjne, w tym gry planszowe, gra memory.

Warto jednak wiedzieć, że rozwijające zabawki dla dzieci wcale nie ograniczają się do wyżej wymienionych przykładów. Wiele z pozoru zwyczajnych, ulubionych zabawek dzieci doskonale wpływa na ich rozwój. Najlepszym przykładem są popularne klocki Lego oraz lalki - zwyczajna zabawa może stać się fantastyczną przygodą, która rozwija poszczególne umiejętności dziecka. Budowanie z klocków to jeden z najlepszych sposobów na rozwijanie kreatywności, naukę cierpliwości i skupienia, a także stymulację myślenia przestrzennego. Jeżeli zaś chodzi o zabawę lalkami, dzieci w jej trakcie uczą się empatii, troski o drugą osobę oraz odpowiedzialności, co również niesie za sobą wiele korzyści na przyszłość.

Do zabawek, które uczą i bawią, należą również coraz popularniejsze zestawy kreatywne lub naukowe. Ich poziom zaawansowania można łatwo dostosować do wieku dziecka - w sklepach można znaleźć zarówno takie dla dzieci powyżej 3. roku życia, jak i tych starszych, na przykład w wieku szkolnym. Zaliczają się do nich zestawy DIY, polegające na samodzielnym wykonywaniu na przykład maskotek, biżuterii czy ceramicznych figurek, jak również te edukacyjne, w niezwykle ciekawy sposób zapoznające dzieci z zagadnieniami z dziedziny chemii, biologii, a nawet fizyki. 

 

Dlaczego warto wybierać zabawki, które bawią i uczą?

Zabawa to świetna okazja do tego, aby poznawać świat i w wyjątkowo przyjemny sposób uczyć się nowych rzeczy. Skierowane do dzieci zabawki edukacyjne będą doskonałe w każdym wieku - należy jedynie odpowiednio dopasować ich poziom zaawansowania do aktualnych możliwości pociechy. Rozwojowe zabawy i akcesoria są szczególnie istotne w życiu niemowląt, intensywnie wspierając rozwój malucha. Zwłaszcza wszelkiego rodzaju zabawki sensoryczne wspaniale rozwijają funkcje poznawcze u dziecka, wspierają proces integrowania zmysłów oraz pozwalają ćwiczyć małą motorykę. Starsze dzieci, dzięki edukacyjnym zabawkom uczą się natomiast cierpliwości, empatii, logicznego myślenia i zdrowej rywalizacji, a także rozwijają swoją kreatywność.

Artykuł sponsorowany, 07 październik 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu