PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Kredyt konsolidacyjny online

Kredyt konsolidacyjny online jest bardzo często zawieranym kredytem przez osoby, które mają inne zobowiązania w bankach i instytucjach finansowych. Możemy dzięki niemu płacić tylko jedną ratę na nasze wszystkie zobowiązania.

Dzięki temu unikniemy problemów związanych ze spóźnianiem się ze spłatą zobowiązania. Na szczęście wniosek o kredyt konsolidacyjny online nie wymaga od nas wielu formalności.

Jakie trzeba spełnić warunki, żeby otrzymać kredyt konsolidacyjny online?

Kredyt konsolidacyjny online wymaga od nas spełnienia kilku wymogów. Musimy być przede wszystkim obywatelami polski, mieć ważny dowód osobisty, a także potwierdzenie uzyskania dochodu. W wielu bankach i parabankach wygląda to inaczej, ale najczęściej chodzi przede wszystkim o umowę o pracę lub umowę zlecenie. Rzadko przy wysokiej kwocie kredytu bank bierze pod uwagę nasze dochody z umowy o dzieło. Należy również posiadać własne konto bankowe oraz numer telefonu. Czasem bank może nas zapytać o umowy z innymi instytucjami finansowymi, z którymi związani jesteśmy zobowiązaniem. Chodzi o potwierdzenie jaka jest suma naszych zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny wniosek online wypełniamy za pomocą specjalnej zakładki. We wniosku musimy podać wszystkie nasze dane, chodzi o imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, a także numer PESEL oraz numer dowodu osobistego. Wniosek można wypełnić również o pola, w których wypełniamy informacje dotyczące naszych miesięcznych dochodów oraz wydatków. Przy kredycie konsolidacyjnym ważne jest, by kredyt konsolidacyjny wniosek online wypełnić również o takie dane jak suma naszych zobowiązań. Wtedy bank oraz instytucja finansowa, która udzieli nam kredytu będzie mogła sprawdzić, czy suma o którą wnioskowaliśmy jest równa tej, która odpowiada kwocie wszystkich zobowiązań.

Kiedy kredyt konsolidacyjny jest opłacalny?

Kredyt konsolidacyjny online jest dla nas opłacalny w momencie, kiedy mamy wiele zobowiązań w różnych instytucjach bankowych i parabankowych oraz ze względu na ich różne oprocentowanie chcemy połączyć je w jedną ratę. Wtedy często bank naszą kwotę kredytu przekazuje tym instytucjom, w których mamy długi, a sami spłacamy jedną, stałą ratę. Jest to opłacalne wtedy, kiedy warunki w nowym banku są faktycznie dla nas korzystniejsze. Warto sprawdzić koszty całkowite kredytu i porównać je z tymi, które ponosimy względem kilku kredytów, czy pożyczek.

W przypadku osób, które mają zaległości w spłacaniu swoich zobowiązań, bardzo opłacalny jest kredyt konsolidacyjny online bez BIK. W takim wypadku bardziej opłacalne jest wzięcie wyżej oprocentowanego kredytu konsolidacyjnego, niż opłacanie bardzo wysokich kar. Dodatkowo będąc w BIK musimy pamiętać, że możemy mieć problem z otrzymaniem pomocy finansowej, nawet jeśli będą to niskie raty za sprzęt RTV, czy AGD. Wyczyszczenie BIK za pomocą kredytu konsolidacyjnego pozwoli nam w przyszłości wziąć nieco niżej oprocentowany kredyt, czy pożyczkę.

Zalety i wady kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny online ma swoje wady i zalety. Ogromną zaletą takiego kredytu jest możliwość połączenia wszystkich kredytów i zobowiązań w jedną, wygodną ratę. Może okazać się, że będzie ona znacznie mniejsza niż suma naszych zobowiązań. Wiele kredytów konsolidacyjnych również pozwala nam na terminowe uregulowanie płatności w momencie, kiedy mielibyśmy z tym problem bez takiej konsolidacji. Kredyt konsolidacyjny online nie wymaga od nas wielu formalności. Wystarczające są często nasze oświadczenie o zarobkach, a także poprawnie wypełniony wniosek. Kredyt konsolidacyjny wniosek online możemy wypełnić w dowolnym momencie, bez potrzeby kontaktowania się z bankiem, czy inną instytucją finansową. Nasze środki, które zostaną nam przyznane będą skierowane na nasze konto bankowe, bądź bezpośrednio do naszych wierzycieli. Po analizie naszej sytuacji finansowej pieniądze powinny znaleźć się na naszym koncie bankowym nawet tego samego dnia lub w kolejnym dniu roboczym. To świetna wiadomość dla osób, które mają problem z wygasającymi terminami spłat i każdy dzień zwłoki łączy się z odsetkami karnymi.

Kredyt konsolidacyjny online pozwala nam na wyjście ze spirali zadłużenia i spłacenie wszystkich zobowiązań, bez odsetek karnych.

Wadami kredytu konsolidacyjnego jest jego długość trwania, a także koszty. Często niestety koszty kredytu, czyli głównie RRSO jest znacznie wyższe niż w przypadku tradycyjnego kredytu gotówkowego. W przypadku spłacania innych zobowiązań musimy również pamiętać, że automatycznie wydłuży się czas spłacania kredytu. W niektórych przypadkach, zwłaszcza jeśli do końca spłaty danego kredytu nie zostało nam wiele czasu, kredyt konsolidacyjny online może okazać się nieopłacalny. Jest on za to świetną pomocą dla osób, którym grozi wpis do BIK lub ERIF, a zależy im na dobrej historii kredytowej. Kredyt konsolidacyjny online jest również bardzo wygodnym sposobem na połączenie kilku zobowiązań w jedną spłatę, co pozwoli uporządkować nasze wydatki.

Materiał zewnętrzny, 17 czerwiec 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu