PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Kryteria otrzymania kredytu gotówkowego

Ile razy w życiu łapaliśmy się na sytuacji, w której dodatkowy tymczasowy zastrzyk gotówki byłby dla nas zbawienny? Może tu chodzić zarówno o konieczność naprawy domowego sprzętu, wizyty u mechanika, jak i przedmiot po okazyjnej cenie. W takich momentach często zaczynamy się zastanawiać nad wzięciem kredytu gotówkowego. Aby go jednak otrzymać, niezbędne będzie spełnienie poniższych kryteriów.

Wiek i zdolność kredytowa

Przede wszystkim  zacznijmy od kwestii wieku, ponieważ osoba niepełnoletnia nie może ubiegać się o kredyt. Mało prawdopodobna jest sytuacja, w której młody człowiek będzie miał zdolność kredytową na poziomie satysfakcjonującym instytucję bankową. Wyznacza ona to, czy pożyczkobiorca będzie w stanie oddać kwotę na czas i bez problemów. Jej ocenianiem zajmuje się bezpośrednio bank, biorący pod uwagę poziom dochodów, sumę miesięcznych kosztów utrzymania klienta i potencjalne inne jego zobowiązania finansowe.

2019-10-29_1117

Kalkulator zdolności kredytowej ze strony Expander

Dokumentacja

Aby złożyć wniosek o kredyt, niezbędny będzie dokument potwierdzający nasze dane osobowe, najczęściej w postaci dowodu osobistego. Przy tym, jeśli jesteśmy osobą tymczasowo przebywającą na terenie Polski, to bank będzie on nas oczekiwał paszportu i karty pobytu.

Przejdźmy teraz do zaświadczenia o dochodach, ponieważ informacje od nich pochodzące mają wielki wpływ na ocenianie zdolności kredytowej. W jaki sposób można je otrzymać? Nic prostszego, wystarczy zwrócić się z prośbą do naszego pracodawcy. Niekiedy potrzebne będą również wyciągi z konta pochodzące sprzed trzech miesięcy do tyłu. Stanowią one dowód na to, że klient jest osobą ustabilizowaną finansowo i otrzymującą regularny dochód.

Jeśli zaś chodzi o informacje, które muszą znaleźć się w samym wniosku, to mowa tu o pożądanej przez nas kwocie i okresie rozłożenia rat. Należy w tym miejscu uspokoić potencjalnych pożyczkobiorców: nie ma odgórnie ustalonych wysokości zarobków, które dopuszczają nas do złożenia wniosku. Wszystko z prozaicznego powodu – każdy pojedynczy kredyt rozpatrywany jest w sposób indywidualny.

Podsumowanie

Spełnienie opisywanych wymagań na szczęście znajduje się w zasięgu ręki praktycznie każdej pracującej osoby dorosłej. W końcu bankom zależy na przyciągnięciu możliwie jak największej ilości konsumentów. Nie pozostaje zatem nic innego, jak znaleźć idealną pod siebie ofertę, w czym może nam pomóc internetowa porównywarka kredytów.

Artykuł sponsorowany, 30 październik 2019
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Radomska Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu