PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Kupno uszkodzonego auta - czy jest opłacalne?

Zakup uszkodzonego samochodu wielu osobom wydaje się bardzo niekorzystnym rozwiązaniem, które może pochłonąć znaczne nakłady finansowe. Jednak wszystko zależy od rodzaju usterki, jaką posiada używany samochód. Może okazać się, że jej naprawa będzie dużo bardziej opłacalna.

Jak można sprawdzić stan techniczny pojazdu?

Podczas poszukiwania samochodu, który kupisz, powinieneś zwrócić uwagę, czy nieświadomie nie wejdziesz w posiadanie uszkodzonego pojazdu. Należy sprawdzić stan techniczny samochodu przed jego zakupem. Można to zrobić na kilka sposobów, jednak najłatwiejszym jest umówienie się z zaufanym mechanikiem. W takim wypadku możesz zaproponować sprzedającemu wizytę u specjalisty, który sprawdzi stan techniczny. Nawet jeżeli podejmujesz decyzję o zakupie uszkodzonego pojazdu, warto wybrać się do mechanika. Oceni on, czy usterki, jakie zostały podane to wszystko, co jest niesprawne w samochodzie. Dzięki odpowiedniemu sprawdzeniu stanu technicznemu oraz zadbaniu o dobrego specjalistę możesz ustrzec się przed zakupem uszkodzonego samochodu, jeżeli nie chcesz się na to zdecydować. Pod tym linkiem możesz zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi wady ukrytej pojazdu: https://autoumowa.pl/czym-jest-wada-ukryta-pojazdu-i-co-musisz-o-niej-wiedziec/

Kupno uszkodzonego auta - kiedy warto?

Zakup uszkodzonego samochodu może być opłacalny w kilku przypadkach. Jeżeli jesteś gotowy na naprawę samochodu, a jej koszt jest niższy niż kwota, którą oszczędzasz kupując uszkodzone auto, warto się na to zdecydować. W ten sposób znasz wady samochodu od razu po zakupie, a uszkodzony samochód oddajesz do sprawdzonego specjalisty. W ten sposób masz pewność, że cała naprawa przebiega dokładnie tak, jak powinna. Nie ma tutaj miejsca na niedociągnięcia ze strony niezaufanych mechaników, którzy szykują auto jedynie na sprzedaż. W przypadku zakupu samochodu, który jest uszkodzony możesz również zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Pamiętaj, żeby sprawdzić, czy po obniżeniu ceny pojazdu oraz dodaniu do niej wartości naprawy, koszt zakupu nadal będzie niższy niż kupno nieuszkodzonego samochodu. 

Uszkodzony samochód a umowa kupna

Kupując nawet uszkodzone auto, nie pozwól na oddanie Tobie kota w worku. Koniecznie sprawdź stan techniczny pojazdu, żeby upewnić się, że znasz wszystkie usterki pojazdu. Jeżeli podczas kontroli okaże się, że pojawiły się niezapowiedziane niespodzianki techniczne, możesz znacznie obniżyć cenę kupowanego auta. Jeżeli już zdecydujesz się na zakup samochodu, przed podpisaniem umowy sprawdź historię pojazdu. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące poprzednich właścicieli samochodu, wypadków, w jakich brał udział oraz poważniejszych usterek, które mogą wpłynąć na jego sprawne działanie. 

Pamiętaj o podpisaniu umowy kupna. Powinny się w niej znaleźć wyszczególnione wszystkie wady pojazdu. Tylko w ten sposób możesz później udowodnić, jeżeli zostaniesz oszukany. Szczególnie uszkodzony pojazd powinien mieć wymienione wszystkie ewentualne usterki. Więcej o korzyściach płynących z zakupu uszkodzonego auta przeczytasz pod tym linkiem: https://kalkulator-ubezpieczen.pl/kupno-uszkodzonego-samochodu-czy-sie-oplaca/.

Zakup samochodu to bardzo poważna decyzja w życiu. Często używane pojazdy kupują osoby, które niedawno zdały prawo jazdy i potrzebują auta, którym nauczą się jazdy. Jeżeli jesteś w tej grupie, szczególnie uważnie przeanalizuj decyzję o zakupie uszkodzonego auta. Może okazać się, że dzięki temu oszczędzić znaczną sumę pieniędzy, nawet pokrywając koszty naprawy. 

Artykuł sponsorowany, 24 listopad 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu