PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Laminowanie włosów farbowanych – prosty i tani sposób na szybką poprawę wyglądu i kondycji włosów

Laminowanie włosów stało się ostatnio popularnym trendem wśród osób świadomie dbających o włosy. Jak się okazuje, zabieg ten można bez problemu wykonać bez wychodzenia z domu. Świetnie zadziała na włosy zniszczone farbowaniem czy puszące się.

Laminowanie włosów – uzyskaj efekt tafli

Przeczytaj więcej o laminowaniu włosów: https://estetico.pl/laminowanie-wlosow

Laminowanie sprawia, że łuski włosów są dobrze zamknięte, a to przekłada się na ich kondycję i zdrowy wygląd. Włosy są grubsze, lepiej się prezentują. Są miękkie, błyszczące, ich powierzchnia tworzy swego rodzaju taflę, dzięki czemu nie puszą się. Są też lepiej zabezpieczone przed wysoką temperaturą czy wilgocią. Co ważne, zabieg laminowania można przeprowadzać na wszystkich rodzajach włosów pod względem ich porowatości (od niskoporowatych po wysokoporowate). Sprawdzi się w przypadku osób, które często farbują włosy. Mowa tu o różnych kolorach, jak i stylach farbowania jak np. sombre blond lub ombre blond.

Więcej o sombre przeczytasz tutaj: https://estetico.pl/sombre-blond

O ombre blond natomiast dowiesz się więcej z tego artykułu: https://estetico.pl/ombre-blond

Laminowanie włosów – zrób to sam!

Laminowanie można oczywiście wykonać w salonie fryzjerskim, na ogół przy użyciu keratyny. Koszt jest zależny przede wszystkim od długości włosów i może oscylować wokół 500-800 zł. Jak się okazuje, ten element pielęgnacji bez problemu można wykonać w domu. Co będzie do tego potrzebne? Gotowe kosmetyki do laminowania włosów w warunkach domowych bez problemu można już znaleźć w drogeriach stacjonarnych i internetowych. Zawierają one w swoim składzie właśnie płynną keratynę. Warto sięgać po takie preparaty, które zadbają o włosy zgodnie z zasadami pielęgnacji PEH. Włosy potrzebują nie tylko protein, ale i humektantów i emolientów. Podczas laminowania, po nałożeniu na włosy kosmetyku, należy założyć na głowę czepek. Utrzymanie wysokiej temperatury na głowie poprawia wnikanie keratyny w głąb włosów i polepsza efekty całego zabiegu.

Na BeautyPedia Patt znajdziesz recenzje wielu kosmetyków i produktów: https://beautypediapatt.pl/

Laminowanie galaretką – do dzieła!

Wykonanie laminowania nie jest skomplikowane, tym bardziej że potrzeba do tego produktów, które każdy raczej ma w kuchni. Mowa o galaretce lub żelatynie. To dzięki tym produktom nałożonym na włosy na ich powierzchni powstanie charakterystyczna wygładzona powłoka. Będą prezentowały się rewelacyjnie m.in. dlatego, że nie będą się puszyć.

Istnieje kilka metod laminowania na własną rękę. Jeden z nich zakłada nałożenie galaretki w jeszcze płynnej formie na włosy, następnie włożenie foliowego czepka na około kwadrans. Po upływie tego czasu spłukujemy galaretkę i nakładamy na włosy maskę emolientową, którą również trzymamy pod czepkiem przez piętnaście minut. Po jej spłukaniu na włosy nakładamy według uznania olejek lub serum z dodatkiem silikonu.

Inny ze sposobów zakłada wymieszanie galaretki z maską i olejem oraz nałożenie takiej mieszanki na włosy i pozostawienie jej na maksymalnie 20 minut. Oczywiście nie można zapominać o użyciu czepka, który jest stałym elementem laminowania włosów.

Warto też wyjaśnić, co sprawia, że galaretka ma tak zbawienny wpływ na wygląd włosów. Otóż składa się z cukru, który dba o ich nawilżenie oraz z żelatyny, czyli białka wielkocząsteczkowego. To ono tworzy na włosach swego rodzaju warstwę ochronną, która nadaje im gładki wygląd pełen witalności. Odżywione w ten sposób włosy są silne i lśniące.

Laminowanie włosów – rób to z głową!

Jak ze wszystkim, tak i z laminowaniem nie wolno przesadzić. Trzeba pamiętać, że nie każde włosy lubią proteiny w tak dużej dawce. Zatem warto obserwować, co lubią nasze włosy, a co im przeszkadza. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne powinny się odbywać w zgodzie z równowagą PEH naszych włosów. To będzie dla nich najbardziej korzystne. Włosy laminowane są odporne na ubytki i zniszczenia, dlatego warto je w ten sposób rozpieszczać.

 

Podsumowując, laminowanie włosów warto robić, by poprawić ich kondycję. To bezpośrednio rzutuję na to jak prezentuje się to, co mamy na głowie. Laminowanie, zwłaszcza w warunkach domowych, nie jest drogie, a poza tym nie pochłania wiele czasu. I co ciekawe – efekt jest spektakularny i wręcz natychmiastowy. Warto o nim pamiętać i regularnie je wykonywać, co około 4-6 tygodnie w zależności od aktualnego stanu naszych włosów. Z kolei zbyt częste laminowanie włosów może przynieść odwrotny efekt. Będą wyglądać na zniszczone i przesuszone. Dlatego zalecany jest umiar w korzystaniu z laminowania.

Artykuł sponsorowany, 28 kwiecień 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu