PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Meble kuchenne na zamówienie – co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Meble wykonane na wymiar to coraz popularniejsze rozwiązanie. Nic dziwnego! Pozwala na pełną personalizację przestrzeni, dzięki czemu wnętrze jest praktyczne i komfortowe, a co najważniejsze dopasowane do potrzeb użytkowników. Jeżeli Ty także jesteś na etapie meblowania swojej kuchni, z pewnością się zastanawiasz, co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zamówienie do niej mebli. Poznaj kilka zasad, o których powinieneś pamiętać.

Na początku, przemyśl swoje potrzeby 

Wbrew pozorom, zaprojektowanie kuchni i dopasowanie do niej mebli to nie lada wyzwanie – wiele osób decyduje się powierzyć je w ręce profesjonalistów. Jeżeli jednak chcesz sam stworzyć swoją kuchnię, musisz pamiętać, że na samym początku najważniejsze jest zebranie szczegółowych wymiarów. Pomieszczenie trzeba przygotować do tego procesu, między innymi usunąć wszelkie przedmioty lub dotychczasowe meble, które mogłyby utrudnić zmierzenie szerokości, głębokości i wysokości przyszłej zabudowy. Należy też odsłonić przyłącza wody, prądu i gazu. Na etapie mierzenia kuchni, warto zastanowić się, czego oczekujesz od swoich przyszłych mebli – czy mają Ci służyć do przechowywania wielu akcesoriów i sprzętów AGD, jak często gotujesz w domu, czy będziesz używać piekarnika itp. Im dokładniejsze będą Twoje przemyślenia, tym bardziej dopasowane do potrzeb meble uda Ci się zamówić. Kolejną kwestią nad którą warto się zastanowić, jest styl, w jakim powinna być utrzymana zabudowa. Podoba Ci się kuchnia nowoczesna i minimalistyczna, a może klasyczna, industrialna lub w charakterze retro? Jeżeli nie jesteś pewny, jaki efekt chcesz osiągnąć, prześledź trendy i magazyny. W Internecie nie brakuje portali i blogów, które stanowią świetne źródło inspiracji i wiedzy. Zawsze możesz zapytać też firmę, w której chcesz złożyć zamówienie o najchętniej wybierane modele. 

Postaw na wygodę!

Największą zaletą mebli na wymiar jest komfort, jaki zapewniają domownikom. To Ty decydujesz o ich rozmiarze, ilości szuflad i szafek oraz wysokości blatów. Aby jednak były naprawdę praktyczne i wygodne, muszą być dostosowane do Twoich potrzeb. Zamiast decydować się na uniwersalne wymiary, które na dłuższą metę utrudnią Ci przyrządzanie posiłków, postaraj się je spersonalizować. W jaki sposób? Wysokość blatu powinna być dopasowana do Twojego wzrostu. Uważa się, że blaty liczące sobie 85 cm wysokości są najlepszym wyborem dla kobiet i mężczyzn o wzroście do 165 cm. Jeżeli jednak masz ponad 170 cm, dużo wygodniej Ci będzie pracować przy blacie o wysokości 90 cm. Jeszcze wyższe osoby powinny postawić na blaty, które mają nawet 100 cm. O czym jeszcze warto pamiętać? Meble kuchenne na zamówienie Warszawa to nieco większy wydatek niż zakup tych standardowych ze sklepów meblowych – to pewnego rodzaju inwestycja na wiele lat. W związku tym zadbaj o jakość materiałów, z których są wykonane. Warto postawić na drewniane surowce oraz staranne wykonanie blatów kuchennych i powierzchni stołów, które bywają intensywnie eksploatowane.

Artykuł sponsorowany, 29 listopad 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu