PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Medycyna naturalna, czyli akupunktura Warszawa

I ty, podobnie jak większość osób, na pewno słyszałeś o akupunkturze. Ale jednak wiesz, na czym dokładnie ona polega, jaka jest jej historia i jakie korzyści może przynieść twojemu organizmowi? Akupunktura słusznie kojarzy się z nakłuwaniem ciała cienkimi igłami oraz medycyną naturalną Dalekiego Wschodu. Na tym jednak kończy się powszechnie dostępna wiedza na jej temat.

 

Kiedy warto odwiedzić gabinet akupunktury?

Leczenie akupunkturą jest znane od wielu wieków i w dalszym ciągu przynosi pozytywne rezultaty w procesie leczenia i zapobiegania wielu chorób. Na czym polega sama akupunktura? Oczywiście na nakłuwaniu punktów akupunkturowych specjalnymi, bardzo cienkimi igłami. Sam zabieg trudno nazwać bolesnym, choć trzeba przyznać, że w momencie wkłuwania się w skórę, jest to odczuwalne, lecz nie powoduje bólu. Każdy zabieg przeprowadzany jest z zachowaniem odpowiednich środków higieny i bezpieczeństwa, a stosowane do tego igły są igłami jednorazowymi. Jeżeli dokuczają ci różnego rodzaju przypadłości reumatologiczne, masz trudności z zasypianiem, często chorujesz, masz choroby górnych dróg oddechowych, cierpisz na alergię, to akupunktura masaż, mogą ci pomóc wyjść z tych problemów.

Czy leczenie akupunkturą jest bezpieczne?

Bardzo często nasi pacjenci zadają nam to pytanie: czy mogę normalnie funkcjonować po akupunkturze? Nasza odpowiedź zawsze jest twierdząca. Nie jest to zabieg inwazyjny i nie wymaga żadnej rekonwalescencji po jego przeprowadzeniu. Osoby, które chcą wiedzieć, czy mogą wziąć w nim udział, powinny skontaktować się np. z lekarzem rodzinnym lub sprawdzić, jakie są przeciwwskazania do akupunktury. Jak w przypadku wielu innych metod leczenia i w tym przypadku występują pewne przeciwwskazania. Jedno z nich to np. hemofilia. Już po jednym zabiegu zauważalna może być znaczna poprawa stanu zdrowia, a dobre rezultaty będą się pogłębiać wraz z kolejnymi sesjami.

Jak działa nakłuwanie punktów akupunkturowych?

Na stronie https://www.holisticmed.pl/akupunktura.html możesz przeczytać najważniejsze informacje o akupunkturze i sposobie jej działania. My tylko w skrócie wyjaśnimy, że poprzez nakłuwanie punktów akupunkturowych na naszym ciele, pobudzane są znajdujące się w nich receptory. Stymulują one układ immunologiczny do bardziej intensywnej pracy, dzięki czemu organizm sam może zwalczać wiele różnych chorób i schorzeń. W wielu przypadkach efekty akupunktury mogą być znacznie lepsze niż to, co jest w stanie zaproponować nam medycyna konwencjonalna.

Artykuł sponsorowany, 18 styczeń 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu