PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Modny krajobraz? Sprawdź, jakie fototapety są teraz na topie!

Inspirując się trendami, które w danym sezonie cieszą się dużą popularnością, warto pamiętać o rzeczy najważniejszej – o tym, by modne rozwiązania pasowały do naszego wnętrza. Gdy dobierzemy dodatki korespondujące z dotychczasową aranżacją, uda nam się stworzyć wystrój na lata. W tym artykule pod lupę weźmiemy wyjątkowe fototapety – krajobrazy, które są nie tylko piękne, ale i na czasie!

Może pojawić się teraz pytanie – czy pejzaż rzeczywiście może odznaczać się modnym charakterem. Natura jest przecież ponadczasowa i rządzi się swoimi prawami. Okazuje się jednak, że to, jak na nią spojrzymy, wpłynie na jej charakter. Od tego, w jakiej kolorystyce jest utrzymany widok, czy pochodzi z rodzimych stron, czy egzotycznych zakątków, czy jest spokojny, czy pełen ruchu zależeć będzie efekt końcowy. I choć wszystko to może brzmieć dość enigmatycznie, zaraz stanie się jasne, gdy przywołamy konkretne pomysły na metamorfozę wnętrza. W tym celu udamy się do Grecji, odwiedzimy zielone zaułki i zachwycimy się górskimi wierzchołkami.

Antyk w nowej odsłonie

Trudno powiedzieć, by kiedykolwiek antyczna kultura odeszła w zapomnienie, bo to właśnie ona stała się podstawą europejskiej cywilizacji. W tym roku jednak inspiracje starożytną Grecją są wyjątkowo mocne, a widać je przede wszystkim w dodatkach. Osłonki na doniczki lub wazony w kształcie kamiennych popiersi, świeczki w formie głów znanych rzeźb czy plakaty w postaci kolaży, które śmiało łączą historyczne elementy ze współczesnymi akcentami – to zaledwie kilka przykładów. Jeśli zainteresowała nas moda na antyk, możemy przeprowadzić efektowną metamorfozę mieszkania, decydując się na fototapety do salonu. Krajobrazy pochodzące z Grecji perfekcyjnie wpiszą się w tegoroczną modę na starożytną kulturę. Wybierzmy widok, na którym obok pięknej przyrody znajdują się także ruiny kamiennych świątyń.

Pejzaż w niebieskim kolorze

fototapeta-krajobraz-gory

https://redro.pl/fototapety/tematy/krajobrazy/

Kolejnym trendem, który bardzo mocno odcisnął się w tegorocznych aranżacjach, są elementy utrzymane w odcieniu Classic Blue wybranym przez słynny Instytut Pantone. W przypadku mody na tę barwę dekoracyjnych możliwości mamy bardzo dużo. Możemy przemalować ściany, położyć na podłodze dywan, ustawić tapicerowany fotel lub postawić lampę podłogową w tej tonacji. My jednak wybraliśmy rozwiązanie w postaci fototapety. Krajobraz górski lub morski – w zależności od tego, który jest bliższy naszemu sercu – to świetny sposób na to, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Co mamy na myśli? Pejzaż skąpany w niebieskiej tonacji spowoduje, że wprowadzimy modną barwę do wnętrza, z kolei motyw przyrody sprawi, że wystrój stanie się przytulny. Dodatkowym plusem będzie to, że optycznie powiększymy metraż, bo taki widok zagwarantuje nam iluzję głębi w pomieszczeniu.

Zielona aranżacja w duchu eko

fototapeta-krajobraz-las

https://redro.pl/fototapety/

Aranżacyjne pomysły w duchu eko już od dłuższego czasu dochodzą do głosu, a w tym roku stylizacje nawiązujące do świata natury i wykorzystujące ekologiczne rozwiązania są szczególnie popularne. Jeśli bliska nam jest przyroda i chcemy, by zagościła także pod naszym dachem, koniecznie sięgnijmy po odpowiednie fototapety. Krajobrazy, w których dominuje wyrazista zieleń, będą strzałem w dziesiątkę. W zależności od tego, czy kochamy rodzimą naturę, czy podobają nam się egzotyczne zakątki świata, postawmy albo na wizerunek iglastego lasu, albo sięgnijmy po przedstawienie gęstego lasu zwrotnikowego. Gwarantujemy, że nasz salon zmieni się nie do poznania, gdy zagości w nim taki pejzaż. By podkreślić naszą miłość do natury i ekologii, pamiętajmy o tym, by wybrać ścienną dekorację wykonaną w bezpiecznej dla środowiska technologii druku lateksowego, a także o tym, by do wnętrza wprowadzić prawdziwe rośliny, które będą oczyszczać powietrze.

Pejzaż skąpany w słońcu

fototapeta-krajobraz-slonie

Skoro wspomnieliśmy o odległych rejonach świata, wstąpimy do jeszcze jednego miejsca, gdzie znajdziemy moc inspiracji do ozdobienia naszego dziennego pokoju. O jakim rejonie świat mowa? O Afryce! Afrykańskie motywy już wielokrotnie pojawiały się w świecie aranżacji wnętrz, ale w tym roku objawiły się w nowoczesnej formie. We wnętrzach goszczą wzory etno, ale w minimalistycznym wydaniu, a pejzaże nie są wypełnione sylwetkami najprzeróżniejszych zwierząt, lecz eksponują pojedyncze drzewa na sawannie lub spalone słońcem piaszczyste zbocza Sahary. Najważniejsze jest to, by inspiracje były subtelne, a krajobraz nie przypominał typowego zdjęcia z prospektu biura podróży. W ten sposób nasz wystrój będzie się pięknie i naturalnie prezentował, a my zyskamy przestrzeń o beztroskim charakterze, w której wypoczniemy i się zrelaksujemy.

Możemy być pewni, że bez względu na to, które rozwiązanie z tegorocznych trendów wybierzemy, podarujemy sobie spektakularną metamorfozę mieszkania – zyskamy malowniczy widok i piękny akcent dekoracyjny, który odmieni naszą dotychczasową aranżację.

Artykuł sponsorowany, 28 październik 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu