PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Na co zwrócić uwagę tworząc stronę internetową naszej firmy

Więc chcesz stworzyć stronę internetową dla swojej firmy? Nie wiesz jak się za to zabrać? Boisz się, że o czymś zapomnisz? W ogóle nie znasz się na robieniu stron internetowych, a twój szef kazał ci się tym zająć? A może masz smykałkę do grafiki lub do programowania i z radością podejmujesz się tego zadania? Tak czy inaczej dobrze trafiłeś! W poniższym poradniku przedstawimy kilka rad dotyczących podstaw tworzenia firmowych stron internetowych. Prześledzimy proces tworzenia strony, wymienimy jej najważniejsze elementy, zwrócimy uwagę na najczęściej popełniane błędy, a także pokażemy gdzie i w jaki sposób można się wyróżnić.

Przejrzysty układ

Dobra strona internetowa powinna być prosta w nawigacji. Łącza i linki pozwalające na szybkie poruszanie się po róœnych zakładkach i podstronach, a także menu na górze czy z boku strony to elementy nieodłączne dla designu internetowej witryny. Ważne, by strona dobrze się konwertowała i działała na różnych urządzeniach - zarówno komputerach, jak i tabletach oraz telefonach. Powinna posiadać wersję przystosowaną do obsługi na ekranie dotykowym oraz na zwykłym komputerze z myszką. Stworzenie i zaprogramowanie takiej strony nie jest łatwe, dlatego też zazwyczaj zleca się to fachowcom.

Atrakcyjny projekt graficzny

Dla człowieka spędzającego dużo czasu w sieci najatrakcyjniejsze są ciekawe bodźce wizualne. Dzięki charakterystycznej identyfikacji graficznej możemy osiągnąć niemały sukces na rynku. Od momentu założenia firmy powinniśmy świadomie kreować markę opierając marketing na kilku hasłach, symbolach czy barwach. Dzięki temu zdobędziemy rozpoznawalność - ludzie zaczną kojarzyć nasze logo po kilku zetknięciach z produktami czy ich reklamami. Również strona internetowa firmy powinna wpisywać się w szerszą strategię marketingową. Nie istnieje przecież sama dla siebie, ale jest częścią większej całości.

Dobra domena

Domena, czyli adres pod jakim będzie można odnaleźć naszą stronę ma niebagatelne znaczenie w budowaniu sukcesu witryny. Adres powinien być prosty, łatwy do zapamiętania i zapisania, a także łączyć się z naszą firmą. Należy unikać adresów z różnymi rozszerzeniami - dużo bardziej profesjonalnie wygląda strona nazwafirmy.pl niżnazwafirmy.mojeblogi.pl Tanie domeny na domenomania.pl można wykupić już za kilkadziesiąt złotych rocznie - taki wydatek nie obciąży zbytnio firmy, a pozwala jej rozwinąć skrzydła i zaznaczyć swoją obecność w sieci.

Dostępny serwer

Chyba najważniejszą techniczną rzeczą, którą trzeba się zająć tworząc stronę internetową, jest serwer. Serwer to nic innego jak komputer, na którym znajdują się dane naszej strony - musi on być zawsze włączony i podpięty do sieci, inaczej nasza strona nie będzie dostępna. Ponadto powinien mieć dobre łącze - inaczej użytkownicy będą musieli długo czekać na ładowanie strony, a wszyscy wiemy jak ważny jest w dzisiejszym świecie czas. Wiele firm oferuje obsługę serwerów dla stron internetowych, proponując różne plany i różne parametry takich usług.

Artykuł sponsorowany, 20 marzec 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu