PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Na czym polega praca opiekunki dla osób starszych

Opiekunka osób starszych ma za zadanie nie tylko pomagać seniorom w ich codziennych obowiązkach ale też dotrzymuje im towarzystwa.

Obowiązki opiekunki osób starszych

Przed rozpoczęciem współpracy podpisywana jest umowa, która określa obowiązki i usługi, jakie musi wykonać opiekunka osób starszych w Niemczech. Wszystkie pozycje są z góry określone i negocjowane. Jednym z obowiązków jest monitorowanie stanu zdrowia seniora. Całodobowa opiekunka może to zrobić o każdej porze dnia, mieszkając razem z seniorem. Opieka obejmuje podstawowe badanie, sprawdzenie wskaźników takich jak temperatura, ciśnienie krwi. O wszelkich zmianach informuje się krewnych i lekarza prowadzącego. Opieka osób starszych to też realizacja terminowego przyjmowania leków. Zapobieganie odleżynom pielęgnowanie ran i szwów pooperacyjnych, bandażowanie. Pomoc w codziennych czynnościach. Higiena: kąpiel, przebieranie, pieluchy. Spacery, terapia ruchowa. W razie potrzeby opiekunka zajmuje się sprawami domowymi: gotuje, sprząta, kupuje żywność i lekarstwa, robi pranie.

Prawidłowa relacja między opiekunką a seniorem pomaga w szybkim osiągnięciu pozytywnego wyniku. Często ludzie, którzy doznali choroby lub urazu, zamykają się w sobie, stają się apatyczni lub odwrotnie, agresywni. Czasami odmawiają leczenia lub realizowania recepty. Ten stan opóźnia powrót do zdrowia. Pracując z taką osobą, ważne jest nie tylko okazanie uważności i troski, ale także dobór odpowiedniego podejścia, aby pomóc mu pozbyć się lęków. W ATERIMA MED pomożemy ci zrozumieć niuanse pracy opiekunki osób starszych, a także oferujemy pomoc i merytoryczne wsparcie na każdym poziomie.

Komunikacja i cechy osobowości

Praca opiekunki to komunikacja między nią a osobą starszą. Opiekunka musi mieć ważną cechę - umiejętność uważnego słuchania i wsparcia. Ponadto ważny jest takt i powściągliwość. Nie możesz podnieść głosu, denerwować się, kłócić. Zamiast tego musisz mówić spokojnym tonem, zrozumiale i wyraźnie, okazując sympatię i zainteresowanie.

Osoby starsze szczególnie potrzebują wsparcia i zrozumienia. Komunikacja jest dla nich bardzo ważna. Opiekunka może czytać książkę lub gazetę, rozmawiać na neutralne tematy. Mieszkając z seniorem pełni usługi gospodyni, towarzyszki. Opieka osób starszych to dbanie o ich bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że osoby starsze często zapominają o przyjmowaniu leków i przestrzeganiu codziennej rutyny. Systematyczne przypomnienie jest obowiązkową pozycją w pracy z nimi.

Opiekunka musi również chronić seniora przed upadkami i urazami spowodowanymi słabym widzeniem lub innymi czynnikami. W razie potrzeby trzeba towarzyszyć i pomagać mu w codziennych aktywnościach.

Zalety pracy w Niemczech

Starzenie się populacji jest zjawiskiem globalnym, ale szczególnie zachodnioeuropejskie państwa opiekuńcze starzeją się w szybkim tempie. Jednak nie wszystkie stany, a nawet regiony w danym kraju starzeją się w ten sam sposób i znajdujemy między nimi znaczne różnice. Podczas gdy niektóre obszary metropolitalne przyciągają młodszych mieszkańców, a nawet się rozwijają, obszary peryferyjne cierpią z powodu migracji i szybkiego starzenia. Stąd opieka w Niemczech jest traktowana przez władze, jak i też obywateli, jako priorytet. Praca dla opiekunek w Niemczech jest szczególnie dostępna we wschodnich landach Niemiec.

To efekt migracji młodych Niemców, którzy coraz częściej szukają swojej szansy na zachodzie kraju. Pozostawieni w domach seniorzy, pozbawieni są podstawowej opieki i pomocy. Praca opiekunki w Niemczech jest też coraz lepiej płatna. 10 lat temu opiekunka z polski mogła zarobić dwu krotność tego, co w naszym kraju. Teraz często zarabia trzy razy więcej niż w Polsce.

Pracuj jako Opiekunka osób starszych w Niemczech - ATERIMA MED – Zobacz najnowsze oferty pracy

Doskonale wiesz jak ważne jest to, by opiekunka posiadała jak najwięcej informacji na temat stanu zdrowia seniora. Zwłaszcza, jeśli powracasz na zlecenie po nieobecności, w czasie której wiele mogło się wydarzyć.

Jak zapewnić sobie informacje z pierwszej ręki? To proste! Wyjeżdżaj na zlecenie na zmianę z osobą, której ufasz. Zyskasz pewność, że po powrocie dowiesz się wszystkiego, a opieka nad seniorem sprawowana będzie w należyty sposób.

Uzyskajcie wyższą stawkę za zlecenie dzięki pracy zespołowej! Czeka na Was bonus, który wynosi aż 500 EUR.

Artykuł sponsorowany, 25 luty 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu