PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Najlepsze konto dla studenta - jakie wybrać i na co uważać?

Wybór konta bankowego to ważny krok w dorosłości dla każdego z nas. Dobre konto studenckie powinno umożliwiać nam pełne korzystanie z bankowości z możliwie jak najniższą cenę - a najlepiej bez dodatkowych opłat. Na co zwrócić uwagę szukając rachunku dla siebie? Jak wybrać najlepsze konto dla młodych?

1. Konto dla studenta - kiedy jest najlepszy moment na jego założenie?

2. Co powinno wyróżniać bankowe konta studenckie?

3. Konto walutowe - kiedy może się przydać, a kiedy to zbędny dodatek?

 

Konto dla studenta - kiedy jest najlepszy moment na jego założenie?

Pierwsze założenie konta zwykle następuje jeszcze zanim wybierzemy się na studia lub do innej szkoły po liceum. Powinniśmy zainteresować się tym tematem w momencie, gdy mamy rozpocząć swoją pierwszą pracę lub też gdy musimy mieć możliwość obsługi środków od rodziców czy też ze stypendium, jeżeli takie posiadamy. Ważnym jest, aby wybrać opcję dopasowaną do naszych potrzeb, która nie obciąży nas opłatami za podstawowe usługi. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie cleverprofit.pl.

 

Co powinno wyróżniać bankowe konta studenckie?

Okres studiów to czas, w którym zwykle jeszcze nie mamy zbyt dużego majątku. W związku z tym powinniśmy skupić się na tym, by kwestie bankowe kosztowały nas jak najmniej. Najlepszy wariant to oczywiście taki, gdzie za prowadzenie konta czy rzadkie korzystanie z karty nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi opłatami. Ciekawą opcją może być dodatkowy rachunek oszczędnościowy, pod warunkiem że nie musimy opłacać jego istnienia. Konto bankowe dla studenta powinno dawać też pełen dostęp do bankowości mobilnej, w tym do bankowej aplikacji, jeżeli lubimy z takich korzystać. Zwykle przy takich kontach będziemy mogli korzystać z karty debetowej lub karty płatniczej, karta kredytowa nie powinna być w tym momencie dla nas istotna.

 

Konto walutowe - kiedy może się przydać, a kiedy to zbędny dodatek?

Konta bankowe w walucie to dobra opcja także dla studentów, pod warunkiem że faktycznie będziemy trzymać tam środki w euro, dolarach i innych. Jeżeli pracujemy dla zagranicznego podmiotu, posiadanie takiego konta może być wręcz niezbędne, by móc się rozliczać za wykonane zadania. Podobnie jak w przypadku zwykłego osobistego, ranking kont walutowych pomoże nam w wybraniu najlepszej dostępnej opcji. Pamiętajmy jednak, że w większości przypadków nie będzie to niezbędna opcja do konta studenckiego. Jeżeli po prostu planujemy wybierać się za granicę, na przykład na wakacje, lepszą opcją będzie zabranie ze sobą gotówki.

Artykuł sponsorowany, 16 listopad 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu