PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Niezbędne elementy potrzebne do założenia strony www

Strony internetowe potrzebujemy, kiedy chcemy zaznaczyć naszą obecność w internecie, kiedy przenosimy swój biznes do sieci, czy kiedy zakładamy sklep internetowy. Strona www to nasza najlepsza wizytówka, dlatego też powinna być zbudowana w taki sposób, aby zachęcać do jej odwiedzania, ułatwiać poruszanie się w jej obrębie, czy jej szybkie odtworzenie zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych.

Bez pewnych elementów strony internetowe nie mogą zostać stworzone i zacząć funkcjonować. Jakie to elementy?

Po co Ci strona internetowa?

Strona internetowa to, warto powtórzyć wizytówka firmy, dlatego też warto w nią zainwestować. Jak wiadomo internet to nieocenione źródło skutecznego dotarcia do ogromnej liczby odbiorców. Jakie jeszcze są zalety z posiadania własnej, dobrej i użytecznej strony www?

 • ➔ możliwość przedstawienia naszej oferty szerszej liczbie odbiorców
 • ➔ posiadanie strony www może także obniżać koszty związane z reklamą
 • ➔ prosty sposób nawiązania kontaktu
 • ➔ większe zaufanie do firmy
 • ➔ zasięg jest globalny, a do tego strona internetowa jest dostępna przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę, czyli bez przerwy
 • ➔ świadczy o nowoczesności firmy
 • ➔ pozytywne kreowanie wizerunku firmy

Bez jakich elementów nie założymy strony internetowej?

Po pierwsze domena

Najprościej mówiąc jest to adres pod którym będzie funkcjonować nasza strona www. Domena składa się z unikalnej nazwy oraz rozszerzenia. Rozszerzenia z kolei możemy podzielić następująco:

 • narodowe domeny: pl., uk., de.
 • globalne domeny: com., net.
 • funkcjonalne domeny: edu.pl, gov.pl, biz.
 • regionalne domeny: waw.pl

Domeny zazwyczaj są płatne, można skorzystać z darmowych, jednak jeśli myślimy o porządnej stronie internetowej to nie będzie dobre rozwiązanie, należy pamiętać, że domenę odnawiamy co roku, co nie wiąże się z tworzeniem nowego adresu.

Po drugie hosting

Prawda jest taka, że bez hostingu strona internetowa nie ma prawa funkcjonować. Hosting to przestrzeń, w której znajdują się pliki z Twojej strony www. Po to, aby witryna była dostępna całą dobę wykupujemy u dostawcy miejsca i zasoby, gdzie serwery pracują cały czas, dlatego też nie ma obaw, że nasza strona w pewnym momencie zniknie. Na rynku znajdziemy bez problemu duże firmy, które wynajmują właśnie miejsce na swoim serwerze, wszystkim tym osobom, które zamierzają założyć własną stronę internetową, bloga, czy sklep internetowy.

Mamy możliwość wyboru następujących rodzajów hostingu:

 • hosting współdzielony- serwer jest dzielony z innymi wynajmującymi, najtańsza opcja
 • hosting VPS- nieco droższy niż poprzednik, jednak znacznie korzystniejszy, przede wszystkim strona internetowa nie jest opóźniania przez działanie innych witryn, z którymi współdzielisz serwer
 • hosting dedykowany- najdroższa opcja, rekomendowany dla większych witryn, choć cena jest najwyższa, najwyższe jest także bezpieczeństwo, oraz najlepsza forma kontroli

Po trzecie odpowiedni projekt strony internetowej

Osoby, które orientują się w tej dziedzinie, ale nie pobieżnie, tylko w stopniu dość zaawansowanym mogą oczywiście posilić się na stworzenie strony internetowej samodzielnie, ci, którzy jednak nie znają się na tym powinni raczej skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji interaktywnej. Dlaczego? Ponieważ zależy nam z pewnością, aby nasza strona www była naprawdę dobra, a na to oprócz oczywistych powyżej wymienionych elementów składa się wiele innych. Dobra strona internetowa powinna być przede wszystkim użyteczna, czyli taka, po której użytkownik będzie poruszała się bez większych problemów, powinna być responsywna, zgodna z zasadami SEO, bezpieczna, oraz dobrze, aby wyróżniała się na tle innych. Dużo tego prawda? Dlatego też warto pomimo kosztów z tym związanych projekt i wykonanie strony powierzyć profesjonalistom, pamiętając przy tym, że dobra agencja interaktywna weźmie pod uwagę nasze oczekiwania i propozycje.

Podsumowanie

Wiele elementów składa się na stronę www, są pewne, bez których po prostu ona nie powstanie jak domena, hosting, czy jej projekt. Samo posiadanie strony internetowej nie jest oczywiście czymś koniecznym, przymusem, jednak myślę, że warto ją mieć, ponieważ dobrze zaprojektowana i stworzona witryna może przynieść ogromne korzyści dla naszego biznesu.

Artykuł sponsorowany, 02 kwiecień 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu