PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Nowoczesne wzornictwo balustrad – inspiracje dla Twojego tarasu!

Balustrada ma być solidna i gwarantować bezpieczeństwo. A co z estetyką? Odgrywa równie ważną rolę i jest coraz częściej traktowana jako detal, który istotnie wpływa na ogólny wygląd i charakter posesji. Jak wyglądają nowoczesne balustrady balkonowe? Poniżej przegląd popularnych trendów.

 

Z czego mogą być wykonane nowoczesne balustrady balkonowe?

Analizując trendy, można wyróżnić trzy główne materiały, z jakich powstają nowoczesne balustrady na balkon i taras. Są to:

  • stal nierdzewna,
  • szkło hartowane i laminowane,
  • metal – m.in. stal kwasoodporna i czarna.

To wysokiej jakości materiały, więc nie ma obaw, że balustrada balkonowa okaże się niedostatecznie wytrzymała. Pozwalają też na zachowanie estetyki na wysokim poziomie. 

Balustrady balkonowe – względy praktyczne

Aby być w pełni zadowolonym z zakupu nowoczesnej balustrady balkonowej, należy pamiętać o praktyczności. Do wyboru są modele pełne, ażurowe oraz całkowicie przejrzyste (ich inspirujące przykłady znajdziesz na stronie https://plotex.net.pl/balustrady/). Wszystkie mają swoje zalety, ale też wady.

Pełne balustrady balkonowe

Balustrady pełne, określane również mianem jednolitych, to dobry wybór dla tych, którzy cenią sobie prywatność. Dzięki nim można odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów czy przechodniów. Domownicy mogą więc swobodnie spędzać czas na balkonie bądź tarasie.

Co z wadami? Tego typu balustrady balkonowe mogą znacząco ograniczać dostęp do naturalnego światła. Trzeba o tym pamiętać.

Ażurowe balustrady balkonowe

Zbudowane z poręczy, słupków i umieszczonego pomiędzy nimi wypełnienia balustrady ażurowe wyglądają lekko i optycznie powiększają przestrzeń tarasu czy balkonu.

Decydując się na ażurowy wzór, trzeba dokładnie przeanalizować kwestię bezpieczeństwa – szczególnie z perspektywy małych dzieci i zwierząt. Należy wtedy dopilnować, aby szczeliny między słupkami i poręczami nie były zbyt duże.

obraz-1

Przejrzyste balustrady balkonowe

Jak sama nazwa sugeruje, przejrzysta balustrada balkonowa w żaden sposób nie ogranicza dopływu światła. Ponadto dodaje budynkowi lekkości, w efekcie prezentuje się bardziej nowocześnie. Osoby ceniące oryginalny design na pewno będą zadowolone z takiego rozwiązania.

Jednak zwykle przejrzyste balustrady nie zapewniają prywatności. Może to utrudniać zrelaksowanie się na świeżym powietrzu. Są też nieco bardziej wymagające w kontekście utrzymania ich w nienagannej czystości – szyby, podobnie jak okna, wymagają mycia.

Jakie balustrady balkonowe wybrać – obowiązujące trendy

Wystarczy sprawdzić aktualne trendy, żeby szybko dojść do wniosku, że szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się lekkie balustrady balkonowe, utrzymane w nowoczesnym stylu. Wpływa na to fakt, że można je bez trudu dopasować do większości budynków. Mogą być ażurowe lub minimalistyczne. Nie ograniczają widoczności i stanowią dodatkowy element ozdobny.

Modne są również balustrady tarasowe i balkonowe o geometrycznej formie. Nie mają fantazyjnych zdobień, ale prezentują się bardzo elegancko. Stanowią świetne uzupełnienie budynków z nowoczesną elewacją.

To oczywiście nie oznacza, że barierki wyposażone w oryginalne elementy ozdobne nie cieszą się zainteresowaniem. To wciąż popularny wybór, szczególnie w przypadku domów i rezydencji w klasycznym stylu. Dzięki nim możliwe jest odświeżenie budynku z zewnątrz.

Znajdź balustrady, które spełnią Twoje oczekiwania! Skontaktuj się z producentem zapewniającym szeroki asortyment i kompleksową obsługę.

Artykuł sponsorowany, 18 maj 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu