PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

OC ciągnika siodłowego - co należy wiedzieć przed zakupem polisy?

Zakup ubezpieczenia ciągnika siodłowego jest obowiązkowy. Koszty te musi ponieść firma prowadząca działalność transportową. Niestety cena takiej polisy nie jest zwykle niska, choć można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty. Jak to zrobić? Bardzo łatwo! Wystarczy, że skorzystasz z porównywarki ubezpieczeń i/lub wsparcia doradcy. Dowiedz się, co jeszcze warto wiedzieć na temat ubezpieczenia ciągnika siodłowego.

Od czego zależy cena ubezpieczenia ciągnika siodłowego? 

Ubezpieczyciele biorą pod uwagę takie same czynniki, jak przy wyznaczaniu kwoty polisy samochodu osobowego. Do najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o cenę ubezpieczenia ciągnika siodłowego, zaliczamy:

 • liczbę szkód (zarówno na OC właściciela i samego pojazdu);
 • markę i model pojazdu;
 • rok produkcji;
 • rodzaj silnika;
 • typ pojazdu;
 • pojemność silnika;
 • moc silnika;
 • wartość pojazdu.

Jeśli musisz kupić AC i OC na ciągnik siodłowy, a nie wiesz, jak znaleźć najlepszą ofertę, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeniowej na stronie https://ubezpieczamy24.com/ubezpieczenie-ciagnika-siodlowego/  jest to bardzo prosty i wygodny sposób na wyszukanie dobrej oferty. W tym celu zostaniesz poproszony o podanie takich informacji jak m.in.:

 • marka i model pojazdu;
 • liczba szkód z ostatnich 3 lat;
 • typ pojazdu;
 • rok produkcji; 
 • rodzaj silnika;
 • pojemność silnika;
 • moc silnika;
 • wartość pojazdu;
 • PESEL lub NIP;
 • adres e-mail. 

Po podaniu tych wszystkich informacji kalkulator przekaże Ci informację na temat tego, ile zapłacisz za OC i AC ciągnika siodłowego. 

Ubezpieczenie ciągnika a leasing - co musisz wiedzieć?

To, ile wyniesie kwota składki OC na tira, nie jest zależne od formy własności pojazdu. Najczęściej jednak firmy transportowe kupują taki pojazd w leasingu lub kredycie. Wynika to oczywiście z faktu, że ceny ciągników siodłowych są niezwykle wysokie. Jednak czy ma to większe znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej? Właściwie nie. Jeśli weźmiesz ciągnik w leasing, będziesz musiał ubezpieczyć pojazd w oparciu o ubezpieczenie komunikacyjne. Zazwyczaj leasingodawcy mają już przygotowaną ofertę ubezpieczenia, ale możesz także znaleźć ubezpieczenie na własną rękę. Warto jednak tutaj wspomnieć, że w umowie leasingowej musi zostać zawarta informacja, kto odpowiada za ubezpieczenie. 

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie tira?

Wszystkie pojazdy poruszające się po drogach mogą powodować wypadki. Te z kolei nierzadko wiążą się z dużymi szkodami. Niewykupienie polisy OC na tira może być ogromnym problemem w takiej sytuacji. Przede wszystkim jej brak oznacza utratę dowodu rejestracyjnego i konieczność zapłaty wysokiej kary pieniężnej. Jednak to nie wszystko! Osoba odpowiedzialna za kolizję/stłuczkę bez ważnego ubezpieczenia na ciągnik siodłowy musi zapłacić za naprawę wszystkich szkód, nie tylko tych wynikających z uszkodzenia mienia. Sprawca musi zapłacić także za uszczerbek na zdrowiu wszystkich uczestników kolizji. To ogromne koszta, zatem lepiej pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia OC na ciągnik siodłowy. 

Czy warto zdecydować się na pakiet ubezpieczeń dla ciągników siodłowych?

Gdy prowadzisz własną firmę transportową i posiadasz kilka lub nawet kilkanaście ciągników siodłowych, dobrą decyzją może być zakup ubezpieczenia flotowego. Dlaczego? Głównym powodem jest niższa cena - zapłacisz mniej niż miałbyś kupować osobne ubezpieczenie dla każdego pojazdu. 

AC na ciągnik siodłowy - czy jest ono niezbędne?

Ubezpieczenie auto-casco to produkt, który z pewnością warto kupić. Przede wszystkim mając go, gdy dojdzie do kradzieży lub zniszczenia ciągnika siodłowego, nie będziesz musiał martwić się, skąd wziąć środki na naprawę pojazdu. Na zakup AC powinieneś zdecydować się zwłaszcza gdy kupujesz nowy pojazd na kredyt lub w leasingu. 

Artykuł sponsorowany, 06 wrzesień 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu