PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Panel LED sufitowy. Modne rozwiązania w dobrej cenie!

Światło LED to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań oświetleniowych. Jak wybrać lampy, aby odpowiadały naszym oczekiwaniom i nie narażały naszego portfela na zbędne wydatki? Podpowiadamy jak to zrobić.

Czy wiesz, że rodzaj światła ma wpływ nie tylko na nasz wzrok, ale także na samopoczucie i wydajność pracy? Podczas wyboru opraw oświetleniowych kierują nami względy estetyczne, zapominamy natomiast o jakości światła, energooszczędności czy gwarancji. Poniżej postaramy się przedstawić kilka ważnych parametrów, które warto sprawdzić przed dokonaniem zakupu.

Wydajność to postawa

Pierwszym czynnikiem warunkującym oszczędność na energii elektrycznej jest wydajność świetlna wyrażona w lumenach na Wat. Wskaźnik ten określa stosunek strumienia świetlnego do pobieranej mocy. Wysokiej jakości panele LED osiągają skuteczność świetlną 100 lm/W lub wyższą. Decydując się na takie panele możemy zredukować ilość montowanych w pomieszczeniu opraw. Przykładem może być model marki Blaupunkt, którego wydajność świetlna wynosi aż 110 lm/W. Ponadto panel LED Quantum nie powoduje migotania, które może wywoływać zawroty głowy, a w skrajnych przypadkach ataki epilepsji. Dzięki wyeliminowaniu tego czynnika tworzy odpowiednie warunki do pracy intelektualnej i manualnej.

panel-led-sufitowy-zdjecie-1

Panele LED 

Gwarancja

Producenci zapewniają okres gwarancji produktu, w którym powinien działać bezawaryjnie. Za długim okresem gwarancyjnym kryje się wykorzystanie wysokiej jakości komponentów czy diod, które mają tendencję do żółknięcia po dłuższym czasie świecenia. Zastosowanie wytrzymałych materiałów w panelach pozwoli nam uniknąć reklamacji. Marką, która oferuje długi okres gwarancji jest np. Greenie. Panele UltraSlim obejmuje aż pięcioletnie zabezpieczenie. Dodatkowo model ma wysoki wskaźnik CRI odpowiadający na wierne oddawanie naturalnych barw oświetlonych przedmiotów oraz wysoką skuteczność świetlną wynoszącą 100 lm/W.

panel-led-sufitowy-zdjecie-3

Oświetlenie LED w pomieszczeniu biurowym 

Jaką barwę światła wybrać?

Każdy z nas słyszał o różnych opcjach kolorystycznych światła emitowanego przez lampy. Ma ona wpływ nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale oddziałuje na nasze samopoczucie, skupienie oraz wydajność. Parametr ten określa się w kelwinach. Ciepła barwa obejmuje zakres 2700-3500K. Taki rodzaj oświetlenia pozytywnie wpływa na odprężenie, dlatego znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniach przeznaczonych do odpoczynku. Naturalna barwa światła 4000-4500K jest idealna do powierzchni handlowych. Zimne światło o barwie 6000-6500K poprawia koncentrację, dlatego najczęściej stosuje się w biurach oraz magazynach. Zarówno panele jak i świetlówki LED zazwyczaj występują w różnych opcjach barwy światła.

Łatwy montaż

Częstym miejscem montażu paneli LED są sufity podwieszane. Mogą być one instalowane natynkowo, podtynkowo lub zawieszane na linkach. Panel LED natynkowy umieszczany jest w specjalnej ramce przymocowanej do sufitu lub na zawieszkach, natomiast montaż pod tynkiem możliwy jest w sufitach typu Armstrong. Panele można także zainstalować na specjalnych linkach, które mocuje się do przytwierdzonych do sufitu uchwytów. Ostatnie rozwiązanie sprawdza się w wysokich pomieszczeniach ze względu na możliwość regulowania długości linek.

panel-led-sufitowy-zdjecie-2

Panele LED podwieszane 

Często wykorzystuje się je w biurach lub dużych pomieszczeniach handlowych, ale można stosować je także w domu jako oświetlenie kuchni czy łazienki. Oprócz praktycznej funkcji, panele LED mają duże walory dekoracyjne. Emitowane łagodne światło samo w sobie może stanowić atrakcyjną dekorację i podkreślić charakter wnętrza. Dodatkowym atutem jest minimalistyczny design paneli. Najczęściej spotyka się modele o kwadratowym lub prostokątnym kształcie. Dzięki temu bez trudu można dopasować je do różnych aranżacji.

Bezpieczeństwo, ekologia i oszczędności

Panele i świetlówki LED w przeciwieństwie do tradycyjnych jarzeniówek nie zawierają rtęci, ani innych metali ciężkich. Eliminuje to przedostanie się do środowiska systemów zagrażających zdrowiu ludzi, zwierząt oraz roślin.

Za wyborem oświetlenia LED przemawia wiele zalet, są to m.in.: oszczędność na rachunkach za energię elektryczną, długa żywotność, brak nagrzewania się diod oraz osiąganie 100 % jasności w momencie zapalenia. Dokonując zakupu warto postawić na produkty najwyższej jakości, który posłuży nam na długie lata.

Artykuł sponsorowany, 24 czerwiec 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu