PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Praca w Radomiu? Poznaj nowe oferty

Choć poziom bezrobocia w Radomiu może nie napawać optymizmem, to przedstawiciele zawodów deficytowych i osoby specjalizujące się w nowoczesnych technologiach nie mają powodów do zmartwień. Jaka jest aktualna sytuacja na rynku pracy w Radomiu i kogo poszukują pracodawcy?

Rynek pracy w Radomiu i aktualny poziom bezrobocia

Radom to prawie 220-tysięczne miasto na Mazowszu, położone około 100 km na południe od Warszawy. Fakt, że około 1,5 godziny jazdy samochodem dzieli Radom od stolicy Polski, ma spory wpływ na tutejszy rynek pracy. Praca zdalna albo praca hybrydowa dla warszawskiej firmy z branży reklamowej czy IT to ciekawy pomysł na rozwój zawodowy niejednego radomianina. Podróżowanie z Radomia do Warszawy ułatwiają także liczne połączenia kolejowe i autobusowe, zapewnianie przez przewoźników państwowych i prywatnych.

Warto spojrzeć z bliska na radomski rynek pracy, aby zyskać pełen obraz sytuacji. W maju 2022 roku w Radomiu i w powiecie radomskim zarejestrowanych było 16 516 bezrobotnych. W porównaniu do kwietnia 2022 roku liczba osób niezatrudnionych była niższa o 500, a w porównaniu do stycznia 2022 roku – aż o 1371. Duży wpływ na ten spadek miały działanie podjęte przez radomski urząd pracy. Między styczniem a majem 2022 roku dzięki programom walki z bezrobociem i wsparciu finansowemu zatrudnienie w radomskich i podradomskich przedsiębiorstwach znalazło aż 660 osób.

Mimo wszystko bez pracy (Radom i okolice) jest wciąż dużo większy odsetek mieszkańców niż w całej Polsce, a nawet samym województwie mazowieckim. Jak wskazują dane obrazujące stan bezrobocia w kwietniu 2022 roku, w Polsce było 5,2% niezatrudnionych, a na Mazowszu – 4,5%. Liczby w przypadku Radomia i powiatu radomskiego są jednak znacznie wyższe. Pracy w Radomiu (stan na kwiecień 2022 roku) szuka nadal 10,1% mieszkańców w wieku produkcyjnym, a w powiecie radomskim na oferty pracy czeka aż 15% z nich.

Dobra praca – Radom to właściwe miejsce do poszukiwań

W Radomiu praca na pełen etat czeka na przedstawicieli zawodów, których deficyt od wielu miesięcy odczuwany jest w różnych zakątkach Polski. Do najbardziej poszukiwanych rąk do pracy Radom należą m.in. specjaliści z zakresu budownictwa i mechaniki samochodowej.

Na problemy ze znalezieniem zatrudnienia nie powinny narzekać także osoby wyspecjalizowane w usługach kosmetycznych i fryzjerskich. Fryzjerki i kosmetyczki w pierwszej połowie 2022 roku znajdowały się na liście najbardziej poszukiwanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu. Nie mniejszym zainteresowaniem pracodawców cieszyli się wówczas sprzedawcy z doświadczeniem w handlu detalicznym oraz przedstawiciele handlowi B2B i B2C.

Praca na pełen etat w Radomiu (stacjonarna, hybrydowa lub zdalna), a także prace dodatkowe i sezonowe (również z zakwaterowaniem) pojawiają się na liście ofert pracy. Wśród najpopularniejszych portali internetowych z ogłoszeniami rekrutacyjnymi warto wymienić np. GoWork. Szukasz pracy w Radomiu? Kliknij link: https://www.gowork.pl/praca/radom;l.

W serwisie znajdziesz np. informacje o poszukiwaniu pracowników serwisu sprzątającego i brygadzistów w serwisie sprzątającym. Nie brakuje też ofert dla sprzedawców w sklepach i przedstawicieli handlowych. Zarówno sprzedawcy, jak i monterzy mogą znaleźć zatrudnienie w firmach zajmujących się odnawialnymi źródłami energii, które oferują np. pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne. Sporym zainteresowaniem na radomskim rynku cieszą się też pracownicy biurowi i administracyjni z doświadczeniem. Na pracę zdalną mogą z kolei liczyć przede wszystkim specjaliści z branży IT (głównie programiści) i marketingu internetowego.

Artykuł sponsorowany, 23 sierpień 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu