PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Praca zdalna w Warszawie – jakie zawody można wykonywać?

Zatrudnienie na etacie nie musi już wiązać się z codzienną obecnością w zakładzie pracy. Dla wielu osób możliwość pracy zdalnej jest dużym ułatwieniem. Również pracodawcy zaczynają doceniać tę formę zatrudnienia. Jakie zawody można wykonywać zdalnie w Warszawie?

Zawody poszukiwane przez pracodawców

Przeglądając oferty pracy na portalu https://www.aplikuj.pl/praca/warszawa, można znaleźć wiele firm poszukujących pracowników zdalnych. Najwięcej etatów oczekuje w dziale IT. Praca w tym sektorze nie wymaga codziennej bytności w biurze. Można wykonywać ją w domowym zaciszu. Praca zdalna oczekuje także na grafików komputerowych. Podobnie do programistów korzystają oni z narzędzi i oprogramowania do pracy w dowolnym miejscu. Z pracodawcami mogą kontaktować się telefonicznie, mailowo lub za pomocą różnego rodzaju platform. Nawet praca zespołowa może być wykonywana zdalnie. Kolejnym zawodem jest copywriter. Pisanie artykułów i tekstów reklamowych wymaga kreatywności, a pobyt w biurze jej nie sprzyja. Również praca księgowej może odbywać się w domu. Rozliczanie faktur i rozliczeń przy pomocy programów księgowych nie wymaga codziennej bytności w zakładzie pracy. Inne zawody wykonywane zdalnie to telemarketer i handlowiec – postęp technologiczny umożliwia im prace z dowolnego miejsca.

Praca zdalna na własny rachunek

Praca z domu nie musi wiązać się z etatem. Wiele zawodów można wykonywać zdalnie na własny rachunek. Można wtedy pracować dla wielu zleceniodawców. Jednym z nim jest zawód tłumacza. Wymaga ona skupienia, tym samym zacisze domowe stanowi idealne rozwiązanie. Również copywriter może pracować na własną rękę. Nowym zawodem jest wirtualna asystentka, która wykonuje pracę zwykłego asystenta, lecz zdalnie. Architekt i księgowa to kolejne zawody, w których można pracować zdalnie zarówno na etacie, jak i samodzielnie. Przy komputerze w domowym zaciszu może działać również specjalista SEO, dziennikarz i sprzedawca internetowy. Freelancerzy działają w wielu dziedzinach i zawodach, a swoje obowiązki mogą wykonywać z dowolnego miejsca.

Inne zawody wykonywane zdalnie

Zajęcia wykonywane zdalnie dotyczą nie tylko zawodów wykonywanych w pełnym wymiarze, ale także pracy dodatkowej. Coraz częściej pojawia się zapotrzebowanie na nauczycieli działających on-line. E-learning na różnego rodzaju platformach i szkołach językowych oraz zdalne korepetycje to doskonały sposób na pracę z domu dla nauczycieli. Wśród nowych zawodów pojawiły się takie jak bloger czy youtuber. To już nie tylko hobby, ale dochodowe zawody. Nie od razu co prawda przynoszą efekty finansowe, lecz dla wielu osób stają się głównym źródłem utrzymania. Nowe technologie ciągle zwiększają listę obowiązków zawodowych, które można wykonywać w domu. Pracę zdalną mogą podjąć młode mamy, osoby niepełnosprawne i wszyscy ci, których praca wiąże się z dostępem do Internetu. Szukasz pracy w Warszawie? Dowiedz się, jak czytać i profesjonalnie odpowiadać na ogłoszenia o pracę. Warto też dowiedzieć się, czy pracodawca umożliwia pracę zdalną.

Praca zdalna możliwa jest w każdym zawodzie, w którym środowiskiem pracy jest przestrzeń wirtualna. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie elastyczność i niezależność. Wymaga jednak samokontroli i dyscypliny.

Artykuł sponsorowany, 30 grudzień 2019
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu