PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Profesjonalne zmywarki dla gastronomii

Aby ułatwić sobie pracę w lokalu gastronomicznym, konieczne jest stosowanie urządzeń, które wykonają część obowiązków za nas. Jednym z takich urządzeń jest zmywarka gastronomiczna. Czym cechuje się takie urządzenie i czy warto w nie zainwestować, prowadząc swój lokal? W jakim lokalu takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Zmywarka gastronomiczna, czyli zmywarka przemysłowa o szerokim zastosowaniu

Zmywarka gastronomiczna to urządzenie, które swoim działaniem przypomina zmywarki, które mamy w swoich prywatnych kuchniach. Różnica polega na tym, że zmywarki gastronomiczne są o wiele bardziej wydajne i odporne na uszkodzenia. Przeznaczone są nie tylko do mycia standardowych talerzy, ale także szkła, garnków czy blach piekarniczych. Wiele zmywarek gastronomicznych posiada w funkcję wyparzania, pozwalającą na zachowanie pełnej higieny i sterylności podczas pracy i podawania posiłków. Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że żmudne ręczne mycie ogromnej ilości naczyń zostaje zastąpione przez automatyczne mycie w wysokich temperaturach. W takich warunkach nawet najtrudniejsze zabrudzenia z łatwością zostają zniwelowane. Należy pamiętać, że to właśnie czystość jest jedną z najważniejszych kwestii, jeśli mowa o lokalu gastronomicznym. 

obraz-1

Zmywarka gastronomiczna -jakie cechy powinna spełniać?

Profesjonalne zmywarki gastronomiczne powinny cechować się w miarę cichą pracą i niskim zużyciem wody i energii elektrycznej, a więc dużą oszczędnością. Bardzo istotna jest pojemność zmywarki. Im większy, lepiej prosperujący lokal, tym bardziej pojemna powinna być zmywarka. Nie ulega wątpliwości, że duża pojemność zmywarki pozwoli na osiąganie lepszych efektów. Przydatna jest również funkcja wyparzania, która pozwala na zachowanie idealnej, higienicznej czystości wszystkich naczyń i kuchennych urządzeń.

obraz-2

Zmywarka gastronomiczna znacząco wpływa na wydajność i efektywność lokalu. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto mógł sobie na taką wygodę pozwolić, jednak dzisiaj ceny urządzeń przemysłowych są o wiele bardziej przystępne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by takie urządzenie zastosować nawet w małym lokalu. Zmywarki przemysłowe dzisiaj są nie tylko przydatnym urządzeniem, ale wpływają także na design kuchni dzięki minimalistycznej formie. W większości przypadków zmywarki przemysłowe tworzone są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu pięknie się błyszczą i są bardzo łatwe do utrzymania w idealnej czystości. Zmywarki z dozownikiem płynu myjącego to naprawdę ogromne ułatwienie, a proces czyszczenia garnków staje się procesem automatycznym.  O tym, jak bardzo zmywarki gastronomiczne zwiększają wydajność pracy w lokalach gastronomicznych przeczytasz tutaj: inwestycjawkadry.info.pl/zmywarki-gastronomiczne-sposobem-na-zwiekszenie-wydajnosci.

W jakim lokalu przyda się profesjonalna zmywarka gastronomiczna?

Zmywarki gastronomiczne przydadzą się w każdym lokalu, zarówno w dużych restauracjach, które każdego dnia obsługują setki stolików, jak i w niewielkich lokalach, w których obłożenie jest o wiele mniejsze. Mycie naczyń jest zdecydowanie najmniej lubianą czynnością, a poza tym ręczne mycie jest niewystarczająco dokładne. Decydując się na zakup zmywarki z funkcją wyparzania i dozownikiem płynu myjącego, cały ten proces ulega automatyzacji, a my możemy skupić się na ważniejszych zadaniach. To sprawdzi się w każdym lokalu bez względu na jego wielkość. O tym, jak przydatna jest zmywarka gastronomiczna w każdym lokalu przeczytasz więcej tutaj: umowa-kupna.pl/zmywarka-gastronomiczna-niezastapiona-nawet-w-malych-restauracjach.

Wyposażenie gastronomii w zmywarkę gastronomiczną ma znaczenie zarówno w przypadku małych lokali, niewielkiej kawiarni czy cukierni, jak i ogromnych restauracjach i zawodowej kuchni, a więc wszędzie tam, gdzie serwowane są posiłki i gdzie zwracamy szczególną uwagę na czystość naczyń i sztućców. Duża zmywarka gastronomiczna, zmywarka przemysłowa odciąży pracowników, pozwalając im na zajęcie się obsługą klientów lokalu gastronomicznego, czyli tym, co jest najistotniejsze dla odniesienia przez lokal sukcesu.

Zmywarki gastronomiczne, a zmywarki uniwersalne

Warto wiedzieć, że zmywarki przemysłowe występują w kilku wariantach. Dostępne są urządzenia przeznaczone do mycia wszystkich naczyń, sztućców i urządzeń kuchennych, są jednak również zmywarki, które służą do mycia jednego konkretnego rodzaju naczyń czy np, sztućców. Zmywarki uniwersalne mają szersze zastosowanie. W ofercie naszego sklepu znajdują się zmywarki do szkła, do naczyń, do koszy piekarniczych, a także zmywarki kapturowe i przeznaczone do tac i garnków, z dozownikiem płynu myjącego.


Wybór zmywarki gastronomicznej jest ściśle związany z tym, na jakim obszarze rynku działa nasza firma. W przypadku cukierni czy piekarni najlepszym rozwiązaniem będzie zmywarka do koszy piekarniczych. Do restauracji natomiast zdecydowanie najlepszym wyborem będzie zmywarka przemysłowa z funkcją wyparzania. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: gastroprodukt.pl/zmywarka-gastronomiczna.

Artykuł sponsorowany, 15 grudzień 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu