PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Rewolucyjny laser Cutera Excel V+ Genesis V

W ostatnich latach medycyna estetyczna przeżywa swój ożywiony rozwój. Powstają nowoczesne metody i innowacyjne sprzęty przeznaczone do walki z niekorzystnymi zmianami skórnymi, takimi jak zmarszczki, blizny czy cellulit. Przełomowe okazało się powstanie lasera Cutera Excel V+ Genesis V, który pozwala na wykonywanie kilku zabiegów w tym samym czasie.

Laseroterapia Cutera Excel V+ Genesis V

Co można zyskać, decydując się na zabieg tą metodą? Odpowiedź na to pytanie znają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie, gdzie laser Cutera Excel V+ Genesis V jest wykorzystywany na co dzień. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii urządzenie jest w stanie złagodzić zaczerwienienia skóry, spłycić blizny i zamknąć popękane naczynka, a także usunąć drobne zmarszczki w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut. Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się kilkukrotne powtórzenie sesji w dwutygodniowych odstępach czasowych.

Laser Cutera Excel V+ Genesis V emituje wiązki o dwóch długościach, dzięki czemu dociera zarówno do do płytkich, jak i głębokich warstw skóry. Zastosowanie innowacyjnej technologii mikroimpulsów pozwala lekarzowi medycyny estetycznej na precyzyjne dotarcie do źródła problemu. Dzięki temu laser oddziałuje wyłącznie na te komórki, które są przyczyną  wystąpienia nieestetycznych zmian skórnych na ciele pacjenta.

Zabieg jest bezbolesny, dzięki czemu nie wymaga znieczulenia. W czasie poddawania tkanek działaniu wiązki laserowej odczuwamy jedynie nieznaczne ciepło na niewielkim obszarze skóry. W związku z tym nie należy się także obawiać efektów ubocznych. Jedynym działaniem niepożądanym może być delikatne zaczerwienienie i podrażnienie skóry, które jednak ustępuje po kilku godzinach. Po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej pacjent może bez przeszkód wrócić do swoich codziennych zajęć.

Przygotowanie do laseroterapii

Jak każdy zabieg medyczny, również laseroterapia ma swoje wskazania i przeciwwskazania. Do tych pierwszych należą problemy skórne, które mogą zostać zniwelowane przy pomocy odpowiednich urządzeń, takich jak Cutera Excel V+ Genesis V. Należy tu wymienić przede wszystkim:

 • niewielkie zmarszczki,
 • popękane naczynka,
 • blizny potrądzikowe,
 • rumień,
 • zaczerwienienie skóry.

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do wykonania laseroterapii są natomiast:

 • ciąża i laktacja,
 • świeża opalenizna,
 • padaczka,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • nowotwór skóry,
 • skłonność do bliznowców,
 • aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegowym,
 • przyjmowanie niektórych leków.

Przed przystąpieniem do pracy lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad, podczas którego stara się wykluczyć wszelkie okoliczności mogące dyskwalifikować pacjenta do zabiegu. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, przygotowywany jest plan terapii, a pacjent zostaje poinformowany o zaleceniach dotyczących okresu przed i po poddaniu jego skóry działaniu lasera.

Przygotowanie do zabiegu obejmuje przede wszystkim dokładne oczyszczenie skóry i przyjście do gabinetu medycyny estetycznej bez makijażu. Ważne jest także to, aby na kilka tygodni przed planowaną laseroterapią zrezygnować z opalania, zarówno światłem słonecznym, jak i lampami dostępnymi w solarium. 24 godziny przed rozpoczęciem zabiegu należy również zrezygnować z picia alkoholu.

Pielęgnacja cery po zabiegu obejmuje przede wszystkim stosowanie łagodnych kosmetyków. Niewskazane jest wykonywanie peelingów czy innych agresywnych metod oczyszczania twarzy. Ponadto należy unikać eksponowania skóry na słońce, m.in. stosując kremy z filtrem UV o wartości SPF 50. Warto także czasowo zrezygnować z nadmiernego wysiłku fizycznego, korzystania z sauny czy jacuzzi.

Artykuł sponsorowany, 19 maj 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu