PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Rolety balkonowe - poznaj zalety tego praktycznego rozwiązania

Rolety balkonowe – estetyczne uzupełnienie wnętrza

 

Roleta na okno balkonowe to istotny element każdego pomieszczenia, bowiem najczęściej drzwi balkonowe lub tarasowe znajdują się w reprezentatywnej części każdego mieszkania lub domu. Ze względu na swoją dużą powierzchnię nieraz stanowią kłopotliwy element wystroju wnętrza. Dawniej stosowano ciężkie zasłony i dodatkowo firany zasłaniające całe okno i drzwi balkonowe. Obecnie często stosuje się funkcjonalne rolety balkonowe, które dzięki odpowiedniej tkaninie są estetycznym wykończeniem wnętrza, a zarazem ochroną przed wzrokiem sąsiadów i uciążliwymi promieniami słonecznymi. 

Bogaty wybór rodzajów rolet balkonowych

Rolety balkonowe stanowią trwałe i praktyczne rozwiązanie, a dodatkowo są bardzo wygodne w użytkowaniu i montażu. Wśród oferowanych na rynku rolet możemy wybrać taki rodzaj tkaniny, który w najodpowiedniejszy sposób osłoni wnętrze naszego pomieszczenia. Rolety balkonowe całkowicie zaciemniające doskonale sprawdzą się w sypialniach, gdzie całkowity mrok ułatwi zasypianie, a w lecie chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem. Poza tym będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób oglądających telewizję by urządzić sobie seans filmowy w całkowitej ciemności oraz osób cierpiących na migreny. Rolety balkonowe typu dzień-noc z kolei pozwalają na swobodne dobranie zaciemnienie pomieszczenia, w zależności od potrzeby można odpowiednio ustawiać pasy i regulować nasłonecznienie, bez zbędnego podnoszenia całej rolety. Więcej na temat rodzajów rolet znajdziemy w artykule: "6 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety okienne".

Montaż rolet balkonowych – jaki system wybrać?

Rolety do okien balkonowych powinny mieć łatwy sposób montażu, a poza tym należy mieć dostęp do nich, by w razie konieczności móc odpowiednio utrzymać je w czystości. Poza tym rolety nie powinny stanowić problemu przy myciu okien, zarówno szyb, jak i framug. Jeśli samodzielnie montujemy rolety pamiętajmy o tym, że wybrana przez nas roleta musi doskonale przylegać, nie tworzyć fałd ani wgnieceń – dzięki temu będziemy mieli bezproblemowy dostęp do otwierania i zamykania balkonu. Dobrze wyprofilowane modele pokrywają taflę szyby tkaniną, ale jednocześnie dostęp do klamki drzwi balkonowych jest wygodny w użytkowaniu. Wśród stosowanych rodzajów montażu rolet na okna balkonowe najczęściej wybierane są te bezinwazyjne. Rolety z bocznymi prowadnicami albo kasetowe są świetnym rozwiązaniem i pozwalają na wygodne korzystanie z balkonu. Na takiej funkcjonalności szczególnie nam zależy. Zwłaszcza, by roleta odpowiednio przylegała do drzwi, co uchroni ją przed zniszczeniem, gdy wzmaga się wiatr przy otwieraniu drzwi balkonowych.  

Artykuł sponsorowany, 02 kwiecień 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu