PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Rowery elektryczne - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rowery elektryczne cieszą się obecnie dużą popularnością – wpływ na to ma coraz większy rozwój przemysłu pojazdów elektrycznych oraz rosnąca świadomość ekologiczna i dbałość o środowisko naturalne. W związku z tym na rynku pojawiło się wiele firm oferujących szeroką gamę wariantów rowerów z napędem elektrycznym.

Rowery elektryczne cieszą się obecnie dużą popularnością – wpływ na to ma coraz większy rozwój przemysłu pojazdów elektrycznych oraz rosnąca świadomość ekologiczna i dbałość o środowisko naturalne. W związku z tym na rynku pojawiło się wiele firm oferujących szeroką gamę wariantów rowerów z napędem elektrycznym. W zależności od potrzeb i oczekiwań użytkowników dostępne są więc rowery miejskie, składane, górskie i trekkingowe. Te jednoślady różnią się od siebie wagą, możliwościami i mocą silnika. Jak więc wybrać odpowiedni rower elektryczny? Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę przy zakupach?

Moc baterii i miejsce montowania silnika

Jedną z najistotniejszych kwestii przy zakupie roweru elektrycznego jest jego bateria. Każdy sklep z rowerami elektrycznymi oferuje bowiem innego rodzaju jednoślady o mocno zróżnicowanych parametrach. Warto jednak pamiętać, że to właśnie od mocy akumulatora zależy w głównym stopniu wydajność i maksymalny zasięg pojazdu. Najbardziej podstawowe rowery elektryczne posiadają baterię o pojemności około 6 amperogodzin. Dla najbardziej optymalnych efektów warto jednak wybrać modele z akumulatorem o pojemności 11 amperogodzin. Ogromne znaczenie ma również rodzaj akumulatora – najlepszym wyborem będą tutaj modele litowo-jonowe. Trzeba także pamiętać o miejscu montowania silnika, gdyż ma on bezpośrednie przełożenie na jakość jazdy. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie rower z silnikiem elektrycznym montowanym centralnie. Takie modele są co prawda droższe, ale jednocześnie mniej awaryjne i bardziej komfortowe.

pexels-gforce-bike-13738415

Rodzaje rowerów i ich charakterystyka

Na rynku dostępne są różnorodne modele rowerów elektrycznych o zróżnicowanych parametrach. Podobnie, jak hulajnogi elektryczne, również rowery z napędem posiadają silnik elektryczny, ale ilość i rodzaj pozostałych elementów wyposażenia może się różnić w zależności od modelu. Najpopularniejsze rowery elektryczne składane posiadają składaną ramę, dzięki której można je swobodnie transportować i przechowywać. Miejskie e-biki są z kolei doskonale dostosowane do poruszania się po zatłoczonych ulicach – ich konstrukcja pozwala zachować prostą sylwetkę, co znacznie zwiększa komfort jazdy. Dla amatorów bardziej ekstremalnej jazdy stworzone zostały rowery elektryczne górskie, wyposażone w większe koła, które świetnie sprawdzają się na górskich ścieżkach i podjazdach. Na najbardziej wymagające trasy najlepszym wyborem będą z kolei modele trekkingowe z masywnymi błotnikami i wydajnym silnikiem. 

Artykuł sponsorowany, 22 grudzień 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu