PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Różnice pomiędzy domowymi i profesjonalnymi nawilżaczami powietrza

Podczas codziennego mieszkania, powinniśmy zwracać uwagę na jakość powietrza, aby nie było ono zbyt mokre ani zbyt suche. Jeżeli dopuścimy do zbyt suchego powietrza w domu, może to skutkować niespokojnym snem a także pojawieniem się kaszlu bądź kataru u wszystkich domowników. Zbyt suche powietrze nie sprzyja także alergikom. Dlatego warto wyposażyć się w dobry nawilżacz powietrza, wybierając pomiędzy urządzeniami parowymi, ultradźwiękowymi oraz ewaporacyjnymi. 

Zanim jednak wybierzemy odpowiednie nawilżacz powietrza, warto zapoznać się ze wszystkimi cechami charakterystycznymi jej, parametrami oraz zasadą działania poszczególnych rodzajów nawilżaczy. Niektóre z nich mogą mieć także ciekawe dodatkowe funkcje. Zastanówmy się zatem jakie zalety mają nawilżacze powietrza, w jakich widełkach cenowych możemy zakupić takie urządzenie oraz jak jest sposób jego eksploatacji. 

Jak działa nawilżacz powietrza? 

Nawilżacz powietrza to urządzenie, które stosowane jest zwykle podczas okresu grzewczego, wtedy bowiem wilgotność powietrza w wielu domach zmienia się nawet o połowę. Zbyt suche powietrze w domu często prowadzi do problemów związanych z górnymi drogami oddechowymi, a także stanowi wyjątkowo niekorzystne środowisko dla alergików. Jeżeli zatem chcemy, aby w domu panowały odpowiednie warunki klimatyczne, utrzymywała się właściwa wilgotność powietrza, należy zaopatrzyć się w profesjonalny nawilżacz powietrza, dzięki któremu będziemy mogli na co dzień dbać o odpowiednią wilgotność. 

Jaki nawilżacz powietrza wybrać? 

Na rynku mamy do wyboru profesjonalne i standardowe nawilżacze powietrza, każdy z nich do swojego działania potrzebuje odpowiedniej ilości wody, droższe modele wyposażone są w dodatkowy filtr wapienny, dzięki czemu możemy stosować w nawilżaczach tradycyjną wodę z kranu. Wybierając pomiędzy tradycyjnymi i profesjonalnymi nawilżaczami powietrza, warto postawić na droższy i bardziej nowoczesny sprzęt, mowa tutaj przede wszystkim o elektrycznych nawilżaczach powietrza, które włączają się automatycznie, na podstawie wbudowanego czujnika wilgotności. Najtańsze nawilżacze powietrza to te będące pojemnikami ceramicznymi zawieszanymi na grzejnikach mają one jednak bardziej charakter ozdobny niż użytkowy. 

Profesjonalny nawilżacz powietrza powinien składać się z pojemnika na wodę, odpowiedniej jakości filtra, dyszy wylotowej oraz właściwego układu zasilającego. Wybierając nawilżacz powietrza do domu, powinniśmy zwrócić uwagę na jego parametry, które powiedzą nam do jakiej powierzchni pomieszczenia jest oznaczony konkretny model. Warto wybierać większe nawilżacze powietrza, które mogą pracować bez przerwy nawet przez 12 i więcej godzin, to dzięki nim w łatwy i intuicyjny sposób odpowiednio nawilżymy powietrze w domu, a co za tym idzie stworzymy sobie i innym mieszkańcom komfortowe warunki mieszkaniowe. Bardziej profesjonalne nawilżacze powietrza wyposażone są nie tylko w filtr odwapniający, ale również mogą posiadać filtr cyrkulacyjny oraz filtr oczyszczający powietrze. 

 

Artykuł sponsorowany, 14 luty 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu