PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Sport w nowym wydaniu

Epidemia Covid-19 zmieniła wiele aspektów życia ludzi na całym świecie. Zmieniła także sport. Zawieszono zdecydowaną większość nie tylko lokalnych, ogólnopolskich, lecz także międzynarodowych rozgrywek. Przełożono igrzyska olimpijskie, najważniejsze rozgrywki piłkarskie są zawieszone do odwołania. Nie działa na razie także NBA. Co nam pozostało? E-sport!
  1. Sport w czasach pandemii
  2. E-sport - co to takiego?

Sport w czasach pandemii

Nikogo nie dziwią obecnie kolejne zakazy dotyczące zgromadzeń. W ich efekcie zawieszeniu uległy również rozgrywki sportowe. Najpierw planowano jedynie wyłączenie z nich widowni, z czasem jednak ze względu na dobro i bezpieczeństwo sportowców, podjęto decyzję o zawieszeniu większości rozgrywek. Nie gra Champions League, NBA, puchar świata w skokach narciarskich został skrócony. Odwołano igrzyska olimpijskie. Dziś portal laczynaspasja.pl zajmuje się przede wszystkim skomplikowaną sytuacją w świecie sportu. Wszyscy czekają jednak na ponowne otwarcie stadionów, aren, torów wyścigowych. Co jednak robić w czasie, gdy większość rozgrywek na ten moment nie istnieje? Postawić na e-sport. Legalni bukmacherzy już dawno zorientowali się, że jest to ciekawa, angażująca i równie wartościowa forma uprawiania sportu, która zyskuje coraz większe grono fanów. 

E-sport - co to takiego?

E-sport to oficjalnie już uznana na świecie forma rozgrywek sportowych. To inaczej sport elektroniczny. Przedmiotem rywalizacji między graczami są oczywiście gry sportowe. Co ciekawe, e-sport nie jest tak młodą dyscypliną, jak mogłoby się wydawać. Jego początki sięgają bowiem przełomu lat 80. i 90. XX wieku. W rankingu legalnych bukmacherów coraz częściej bierze się pod uwagę ofertę zakładów dotyczących e-sportu, ponieważ zainteresowanie nimi także wśród miłośników zakładów sportowych rośnie. Warto przypomnieć, że na początku rozgrywki dotyczyły takich kultowych gier jako Super Mario czy Tetris. Dzisiaj różnorodność "dyscyplin" e-sportu jest ogromna. Niektórzy nadal oczywiście uznają e-sport za niewinną zabawę, która z poważnymi rozgrywkami sportowców, atletów walczących z ograniczeniami własnego ciała ma niewiele wspólnego. Warto jednak pamiętać, że obecnie definicja sportu się zmienia. Nie jest to już wyłącznie aktywność fizyczna, lecz także intelektualna. W tym kontekście e-sport zyskuje nowe znaczenie. Dość przypomnieć, że w ubiegłym roku odbył się pierwszy sezon Polskiej Ligi Esportowej, a transmisje z rozgrywek Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends były transmitowane w polskiej telewizji. Być może obecna sytuacja dodatkowo wpłynie na zmianę postrzegania tego sportu.

Artykuł sponsorowany, 03 kwiecień 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu