PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Stwórz swój wymarzony balkon

W miejskiej dżungli, każdy skrawek zieleni ma znaczenie. Ważna jest także własna przestrzeń, w której możesz odpocząć, zrelaksować się, spędzić miłe chwile. Wielu z nas pragnie relaksować się na świeżym powietrzu, ale nie zawsze to możliwe. Nie każdego stać na dom z ogrodem lub ogródek działkowy. Jest jeszcze jedna możliwość: spędzaj czas na własnym balkonie!

Warzywniak czy ostoja spokoju, pachnąca kwiatami?

Twój balkon może być domowym ogródkiem. Z powodzeniem możesz zasiać pomidory, truskawki, poziomki, zioła, ale także marchew czy rzodkiewkę. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i pomysłowości. Warzywa warto sadzić w skrzynkach, dzięki czemu możesz zapewnić im dostateczną głębokość do wzrostu. Taki warzywniak zapewni Ci np. świeże pomidory do codziennego śniadania lub pyszne owoce do naturalnego jogurtu.

Możesz też stworzyć z balkonu wymarzony zakątek, wypełniony miękkimi poduszkami, romantycznym światłem i pachnącymi kwiatami. Tu sprawdzi się ławeczka lub skrzynka, wyłożona miękkimi poduchami, na których możesz usiąść, albo hamak – jeśli Twój balkon jest na tyle duży. Dorzuć do tego cotton balle albo lampki solarne, ewentualnie świece, niewielki stolik na ulubiony napój. Taką przestrzeń możesz uzupełnić kwiatami, które będą oszałamiająco pachnieć i umilać Ci czas.

Maskownica balkonowa uzupełni dzieło

Maskownica balkonowa to mata, stworzona z tworzywa, którą można przymocować do balustrady. Nie tylko osłoni np. nieestetyczne, metalowe szczebelki, ale też oddzieli Twój balkon od reszty świata. Będziesz mógł na nim wypocząć, bez wzroku przechodniów czy sąsiadów. Zapewnisz też cień roślinom, które go potrzebują.

Maskownica balkonowa, ta dobrej jakości, posiada specjalne przelotki, które ułatwiają jej montaż. Wystarczy użyć do tego opasek zaciskowych. Przelotki zabezpieczone są metalowymi rantami, które chronią osłonę przed uszkodzeniem lub wręcz rozdarciem np. podczas silnego wiatru. Osłony na balustrady kupuj jedynie w specjalistycznych firmach. Oferują one nie tylko szeroki wachlarz kolorystyczny, a dzięki temu barwę możesz dostosować np. do elewacji. Zyskasz też maskownicę, idealnie dopasowaną do wymiarów Twojego balkonu. Możesz bowiem wybrać nie tylko standardowe, gotowe rozmiary, ale także poprosić o przygotowanie produktu pod wymiar.

Wysokiej jakości maskownica balkonowa posłuży Ci dłużej, niż zaledwie jeden sezon. Jest odporna na działanie deszczu i promieni UV. Nie kruszy się i nie straci szybko koloru. Co więcej, zawsze możesz ją wyczyścić. Wystarczy ją zdjąć i umyć w domowej łazience.

Artykuł sponsorowany, 28 maj 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu