PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Świąteczna literatura dla dzieci: książki, które oczarują najmłodszych

Książki świąteczne dla dzieci to niezawodny aktywator bożonarodzeniowej magii: lektura pomaga maluchom zrozumieć przesłanie tego wyjątkowego czasu, poznać gwiazdkowe zwyczaje i miło spędzić czas przy wspólnym rodzinnym czytaniu. Aby ułatwić Ci wybór odpowiednich książek, przygotowaliśmy kilka propozycji tytułów dla dzieci w zróżnicowanym wieku. Sprawdź, który z nich najbardziej zaciekawi Twoją pociechę!

Anita Głowińska,”Kicia Kocia i Nunuś: Idą Święta”

Propozycja dla najmłodszych czytelników - pięknie zilustrowane książeczki z okienkami o świętach angażują uwagę maluchów nie tylko treścią, ale i efektowną formą. Czytelnicy towarzyszą bohaterom w świątecznych przygotowaniach: zakupie prezentów, gotowaniu i pieczeniu, ubieraniu choinki, a także we wspólnej celebracji świątecznego czasu. Dzieje się sporo, a niespodzianki kryjące się za okienkami dodatkowo uatrakcyjniają przeglądanie książeczki.

Ewa Stadtmuller, “Najpiękniejsze opowieści pod choinkę”

Zbiór opowiadań Ewy Stadtmuller prezentuje małym czytelnikom Boże Narodzenie z różnych perspektyw - zawsze jednak kierując ich uwagę na to, co w Świętach najważniejsze, czyli uniwersalną potrzebę wspólnoty, solidarności i empatii. Historie dziadka i jego wymarzonego prezentu gwiazdkowego, pieska, który w Święta odnalazł kochający dom czy uczniów rezygnujących z prezentów dla siebie na rzecz wsparcia potrzebującej rodziny udowadniają, że magia Bożego Narodzenia kryje się we wspólnym przeżywaniu dobrych chwil.

Tracey Corderoy, “Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy”

Zabawna, metaforyczna historia w zrozumiały sposób wyjaśnia kilkulatkom, co tak naprawdę liczy się najbardziej w przeżywaniu Bożego Narodzenia. Żabka marzy o Świętach jak z filmu - a hotel z ogromną choinką i tysiącem światełek wydaje się być ku temu idealnym miejscem. Los chce, że Żabka trafia jednak zupełnie gdzie indziej. Choć sceneria nowego miejsca początkowo nie robi na niej wrażenia, gościnność i ciepło gospodarza Misia sprawiają, że całkowicie zmienia swój pogląd na Święta, a spędzony wspólnie czas napełnia jej serce ciepłem i radością.

megabombkowy-hotel-gwiazdkowy

Astrid Lindgren, “Boże Narodzenie w Bullerbyn”

Klasyczne książki dla dzieci bawią, wzruszają i wciągają bez reszty niezależnie od czasów, w których są czytane - a twórczość wspaniałej Astrid Lindgren nie jest tu wyjątkiem. W Święta szczególnie warto sięgnąć po “Boże Narodzenie z Bullerbyn”, by poznać szwedzkie tradycje oraz realia życia w odległym już okresie pierwszej połowy XX wieku - i przekonać się, że mimo upływu lat dzieci przeżywają tę samą ekscytację towarzyszącą nadejściu pierwszej gwiazdki i radość płynącą ze wspólnych świątecznych chwil.

Artykuł sponsorowany, 27 grudzień 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu