PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Szamba betonowe - dlaczego warto je wybrać?

Szamba betonowe to zbiorniki na ścieki, które nie mają połączenia z siecią kanalizacyjną. Są one niezbędne w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia do kanalizacji lub jest ona zbyt droga lub niesprawna. Zbiorniki są wykonane z betonu, który jest trwały, szczelny i odporny na uszkodzenia.

Jak działają szamba betonowe?

Szamba betonowe są zbiornikami podziemnymi, które gromadzą ścieki z domu lub innego obiektu. Ścieki są transportowane do szamba za pomocą rur odprowadzających. Zbiorniki mogą mieć jedną lub dwie komory. W jednokomorowych szambach wszystkie ścieki są przechowywane w jednej komorze. W dwukomorowych szambach ścieki są rozdzielane na stałe i płynne. Ścieki stałe osadzają się na dnie pierwszej komory, a ścieki płynne przechodzą do drugiej komory, gdzie są częściowo oczyszczane przez procesy biologiczne. Szamba betonowe wymagają regularnego opróżniania przez specjalistyczne firmy, które odbierają i utylizują ścieki.

Jakie są zalety szamb betonowych?

  • Niska cena - szamba betonowe są tańsze niż inne rodzaje zbiorników na ścieki, takie jak plastikowe czy żelbetowe. Cena zależy od jego pojemności i kształtu, ale można znaleźć oferty już od kilku tysięcy złotych.
  • Łatwy montaż i transport - szamba betonowe są łatwe do zamontowania i transportu. Nie wymagają specjalnego przygotowania terenu ani fundamentów. Są dostarczane na miejsce za pomocą samochodów ciężarowych z dźwigiem lub koparką. Montaż szamba trwa zazwyczaj kilka godzin i polega na umieszczeniu go w wykopie i podłączeniu rur.
  • Możliwość wyboru pojemności i kształtu - szamba betonowe są dostępne w różnych pojemnościach i kształtach, co pozwala dopasować je do potrzeb klienta. Najczęściej spotykane są zbiorniki o pojemności od 4m3 do 12m3 i kształcie prostokątnym lub okrągłym. Można też zamówić szamba o niestandardowych wymiarach lub kształtach.
  • Atesty i aprobaty - szamba betonowe posiadają atesty i aprobaty potwierdzające ich jakość i bezpieczeństwo. Są one wykonane zgodnie z normami technicznymi i ekologicznymi. Są też odporne na działanie czynników atmosferycznych, korozji i uszkodzeń mechanicznych.

Dlaczego wybrać szamba betonowe firmy Tomex?

Jeśli szukasz sprawdzonej i profesjonalnej firmy, która oferuje szamba betonowe najwyższej jakości, to polecamy firmę Tomex. Firma ta działa na rynku od ponad 20 lat i ma bogate doświadczenie w produkcji i montażu szamb betonowych. Oto kilka powodów, dla których warto wybrać Tomex:

  • Gwarancja jakości - firma Tomex używa tylko najlepszych materiałów do produkcji szamb betonowych. Beton jest wysokiej klasy i posiada odpowiednią wytrzymałość i szczelność. Szamba są też zbrojone stalą, co zapewnia im dodatkową stabilność i trwałość. Firma Tomex daje 10-letnią gwarancję na swoje produkty.
  • Szeroki asortyment - firma oferuje szamba betonowe o różnych pojemnościach i kształtach. Można wybrać szamba jednokomorowe lub dwukomorowe, prostokątne lub okrągłe, o pojemności od 4m3 do 12m3. Można też zamówić zbiorniki o niestandardowych wymiarach.
  • Kompleksowa obsługa - firma Tomex nie tylko produkuje, ale też montuje i serwisuje szamba betonowe. Firma zapewnia transport szamba na miejsce, wykonuje wykop i podłącza rury. Firma oferuje też usługę opróżniania i czyszczenia szamb, a także dostarcza preparaty do ich utrzymania.
  • Atrakcyjne ceny - firma Tomex oferuje konkurencyjne ceny na szamba betonowe. Ceny są uzależnione od pojemności i kształtu szamba, a także od odległości transportu. Firma oferuje też możliwość negocjacji ceny oraz rabaty dla stałych klientów.
Artykuł sponsorowany, 30 październik 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu